FOTO: Teaserowy plakat "Służb specjalnych" Patryka Vegi

Informacja nadesłana
https://www.filmweb.pl/news/FOTO%3A+Teaserowy+plakat+%22S%C5%82u%C5%BCb+specjalnych%22+Patryka+Vegi-106628
Już w październiku na ekranach kin "Służby specjalne", film reżysera kultowego "Pitbulla" Patryka Vegi. Takiego filmu w Polsce jeszcze nie było – Vega jako pierwszy odważnie pokazuje jak działają polskie służby specjalne i bliżej przygląda się aferom z pierwszych stron gazet.  Podobnie jak w "Pitbullu" stawia na autentyzm - pierwowzory niektórych filmowych bohaterów istnieją naprawdę. W sieci zadebiutował teaserowy plakat do filmu, z którego tajemniczo spoglądają na nas Olga Bołądź, Wojciech Zieliński i Eryk Lubos.


(kliknij, aby powiększyć)

"Przystępując do Służb specjalnych zastanawiałem się jak dotychczas w kinie pokazywano bohaterów, którzy wykonywali tego typu działalność. Często byli przedstawiani jako psychopaci albo roboty, które nie mają uczuć ludzkich i wykonują zadania bez żadnej refleksji. W związku z tym to, co było dla mnie najtrudniejsze, czy wręcz wydawało mi się niemożliwe, to dotarcie do ludzi, którzy działają w ten sposób w Polsce. W życiu realnym protoplaści głównych postaci rzeczywiście istnieją." – mówi Vega.

"Służby specjalne" to zrealizowane z rozmachem sensacyjne kino – zdjęcia kręcono w Iraku, na Łotwie i we Włoszech. Patryk Vega wraca do gatunku, w którym nie ma sobie równych i serwuje widzom  porażający obraz polskich służb specjalnych działających na styku świata polityki, mediów i biznesu.

Akcja filmu rozpoczyna się gdy dochodzi do likwidacji Wojskowych Służb Informacyjnych.  Politycy orientują się, że pozbawiono Polskę "oczu i uszu". Zostaje stworzona nowa, tajna jednostka do zadań specjalnych. Trafiają do niej m.in. niepokorna, wyrzucona z ABW podporucznik (Olga Bołądź), kapitan, który wrócił z misji w Afganistanie (Wojciech Zieliński) oraz były pułkownik SB (Janusz Chabior). Pracując nad aferami z pierwszych stron gazet będą musieli zmierzyć się z demonami przeszłości. Pewnego dnia odkryją, że tak naprawdę nie wiedzą dla kogo pracują i sami staną się celem.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones