Festiwal Ale Kino!: Będzie się działo

  • Informacja nadesłana
Już 1 grudnia w Multikinie 51, Kinie Pałacowym i na Scenie Wspólnej wystartuje 37. edycja największego i najstarszego festiwalu filmowego w Poznaniu - Ale Kino! Oto pierwsze tytuły, które pojawią się w programie.

 
Unosząc się jak motyl.jpg


Premiera prosto z Węgier na Ale Kino!

"Obyś następnym razem umarła" - dla widzów 16+ o mocnych nerwach!

Zakochana w nauczycielu angielskiego Eszter jest załamana, gdy ten oznajmia, że opuszcza szkołę i wyjeżdża do Londynu. Ku swojemu zaskoczeniu nastolatka dostaje od niego specjalnego maila na pożegnanie...

Reżyseria: Mihály Schwechtje
Węgry 2018
 
Mamy na sali fanów boksu, Muhammada Alego i... silnych dziewczyn? Będziecie zachwyceni filmem "Unosząc się jak motyl", który dołączył właśnie do konkursu dla młodzieży (14+)!
Pokaz na Ale Kino! to jednocześnie polska premiera!

Wychowana na irlandzkiej wsi piętnastoletnia Frances walczy o swoje miejsce w lokalnej społeczności. Jej idolem jest Muhammad Ali, ale los dziewczyny okazuje się nawet trudniejszy od zmagań późniejszego mistrza.

Reżyseria: Carmel Winters
Irlandia 2018
 
Niezwykle mocny polski akcent w sekcji konkursowej dla (pełnoletniej!) młodzieży - nagrodzony w Gdyni i na Warszawskim Festiwalu Filmowym film "Wszystko dla mojej matki".

Ola ma siedemnaście lat. Chłopięca w ruchach, wielkie, niebieskie oczy ma wciąż zasłonięte włosami. Obgryzione paznokcie, ręce pełne blizn po samookaleczaniu. Za ciągłe ucieczki z domu dziecka sąd umieścił ją w zakładzie poprawczym. Nie ma fajnych ubrań ani drogiego telefonu. W przeciwieństwie do innych dziewczyn nie chce w zamian za papierosy i drobne sumy świadczyć dozorcy usług seksualnych. Jedyne, czego pragnie, to odzyskać matkę. Dziewczyna trenuje zawzięcie lekkoatletykę. Wierzy, że jeśli zacznie osiągać sukcesy na zawodach, matka ją odnajdzie. Ta jej "oddzielność" od świata sprawia, że staje się ofiarą przemocy.
 
reżyseria i scenariusz: Małgorzata Imielska
Polska 2019
 
 
Program festiwalu dostępny będzie na stronie alekino.com od 8 listopada.
Sprzedaż biletów startuje 13 listopada.
Ostatnio odwiedzone
wyczyść historię