Filmweb poleca "Anihilację"

  • Filmweb
  • Filmy
Już od dziś na Netfliksie możecie oglądać nowy film Alexa Garlanda, twórcy "Ex Machiny". Połączenie horroru, kina przygodowego oraz filozofującego sci-fi spodobało się naszym redaktorom na tyle, że postanowili wyróżnić je znakiem jakości Filmweb poleca.

3 21


Tytułowa anihilacja (czy, jak chcą tłumacze książki Jeffa VanderMeera, "unicestwienie") jest tutaj tematyzowana na imponującą skalę. Film opowiada o ewolucji poprzez destrukcję, niewytłumaczalnej erozji uczucia, ciele rozbijanym na atomy i zagładzie kosmicznego porządku. Nic więc dziwnego, że powstaje z tych okruchów coś zupełnie nowego, rzecz, którą ciężko upchnąć w jakiejkolwiek szufladce. Garland mnoży atrakcje, szczuje nas krwiożerczymi bestiami i grzybem z piekła rodem. Na szczęście ma też dla nas dobre wieści: nieuświadomiona potrzeba samozniszczenia to coś definiującego człowieczeństwo -
pisał w swojej recenzji Michał Walkiewicz

Całą recenzję przeczytacie TUTAJ.

Znak jakości "Filmweb poleca!" to wyróżnienie przyznawane przez redakcję Filmwebu filmom zasługującym na szczególną uwagę widzów. Są wśród nich nie tylko produkcje artystyczne, ale także komercyjne, doskonale spełniające wymagania danego gatunku bądź przekraczające je w zaskakujący sposób.

zobacz też: