Filmweb poleca "Babyteeth"

Filmweb
https://www.filmweb.pl/news/Filmweb+poleca+%22Babyteeth%22-138809
Filmweb poleca "Babyteeth"
Od dziś w kinach możecie zobaczyć poruszający komediodramat "Babyteeth" z Elizą Scanlen ("Ostre przedmioty", "Małe kobietki") w roli głównej. Nasza redakcja postanowiła wyróżnić dzieło Shannon Murphy znakiem jakości "Filmweb poleca!".


Jak czytamy w naszej recenzji: debiutująca w pełnym metrażu Shannon Murphy korzysta z fabularnych tropów wypracowanych przez inicjacyjne kino z chorobą w tle, ale sprytnie nimi manipuluje, omijając zgrane do bólu klisze i emocjonalne wytrychy. Do spółki ze scenarzystką Ritą Kalnejais znajduje w konwencjonalnej historii świeży punkt widzenia, usuwając poza kadr niemal wszystko to, co związane z chorobą. Owocuje to najciekawszym i najbardziej wzruszającym filmem o odchodzeniu z ostatnich lat. Nie ma tu szantażu emocjonalnego, fetyszyzowania choroby i cierpienia. Murphy pokazuje, jak wygląda codzienność rodziny, do której wkradł się intruz. Przeciekający przez palce czas sprawia, że wszystkie zasady zostają wzięte w nawias, dotychczasowe metody wychowawcze przestają mieć znaczenie w starciu z nieuniknionym. Każda wspólna kolacja urasta do rangi symbolu, każdy niewymuszony uśmiech jest na wagę złota.

Całą recenzję znajdziecie TUTAJ.

Znak jakości "Filmweb Poleca!" to wyróżnienie przyznawane przez redakcję Filmwebu filmom zasługującym na szczególną uwagę widzów. Są wśród nich nie tylko produkcje artystyczne, ale także komercyjne, doskonale spełniające wymagania danego gatunku bądź przekraczające je w zaskakujący sposób.
Udostępnij: