Filmweb poleca "Jokera"

  • Filmweb
  • Filmy
Już jutro do polskich kin trafi inspirowany komiksami DC kontrowersyjny "Joker". Nasza redakcja postanowiła wyróżnić dzieło Todda Phillipsa znakiem jakości "Filmweb poleca!".

1.jpg


W swojej relacji z festiwalu w Wenecji, gdzie "Joker" zgarnął Złotego Lwa, Łukasz Muszyński pisał: Film o początkach kariery księcia zbrodni z Gotham City okazał się dokładnie tym, co obiecywali jego twórcy. To jednocześnie studium obłędu oraz niepokojący portret miasta-molochu pogrążającego się w chaosie (...) Tego, że Joaquin Phoenix pozamiata w tytułowej roli, można się było spodziewać nawet bez oglądania filmu. Kto jak nie on - ekranowy kameleon, jeden z wybitniejszych aktorów swojego pokolenia - mógł wnieść nową jakość w interpretację postaci, którą wcześniej sportretowali m.in. Jack Nicholson i Heath Ledger. Zabójczy błazen w wykonaniu gwiazdy "Wady ukrytej" odcina się grubą kreską od swoich wcześniejszych filmowych inkarnacji. Arthur to niebezpieczny psychopata, a zarazem bohater tragiczny: outsider, obiekt szyderstwa, ofiara przemocy. Szaleniec będący wytworem szalonego społeczeństwa. Desperat poszukujący bezskutecznie miłości i akceptacji. Reprezentant uciskanych mas Gotham City czekających na iskrę, która roznieci ogień rebelii przeciwko establishmentowi.

Całą recenzję Łukasza Muszyńskiego przeczytacie TUTAJ.

O tym, co warto obejrzeć, przeczytać i w co zagrać przed seansem "Jokera", opowiadamy Wam TUTAJ.

Znak jakości "Filmweb poleca!" to wyróżnienie przyznawane przez redakcję Filmwebu filmom zasługującym na szczególną uwagę widzów. Są wśród nich nie tylko produkcje artystyczne, ale także komercyjne, doskonale spełniające wymagania danego gatunku bądź przekraczające je w zaskakujący sposób.

3 21

Ostatnio odwiedzone
wyczyść historię