Filmweb poleca "Mission: Impossible - Dead Reckoning - Part One". Przeczytajcie recenzję filmu

Filmweb
https://www.filmweb.pl/news/Filmweb+poleca+%22Mission%3A+Impossible+-+Dead+Reckoning+-+Part+One%22-151417
Filmweb poleca "Mission: Impossible - Dead Reckoning - Part One". Przeczytajcie recenzję filmu
źródło: Materiały prasowe
W piątek do Polskich kin wchodzi najnowsza odsłona serii "Mission: Impossible", "Mission: Impossible - Dead Reckoning - Part One". Tom Cruise jako Ethan Hunt raz jeszcze ratuje świat, dokonując cudów filmowej kaskaderki - i robi to tak skutecznie, że redakcja Filmwebu postanowiła wyróżnić "Dead Reckoning" znakiem jakości Filmweb poleca.

Recenzja "Mission: Impossible - Dead Reckoning - Part One"
Tak pisze o "Mission: Impossible - Dead Reckoning - Part One" Jakub Popielecki w swojej recenzji:

Porównajcie sobie pościg samochodowy ulicami Rzymu z "Szybkich i wściekłych 10" z pościgiem samochodowym ulicami Rzymu z "Dead Reckoning". Dom Toretto, choć wyzwolony z okowów praw fizyki, wypada bladziutko przy Ethanie Huncie, który pozostaje ich więźniem. Bo cały numer "Mission: Impossible" polega na tym, jak pięknie Cruise potrafi rozpychać się w klatce materii i grawitacji - a nie na tym, ile ma mięśni pod koszulką i koni mechanicznych pod maską. Dla dobrego reżysera skuty kajdankami Hunt, który musi jedną ręką prowadzić rachityczny fiacik, to nie problem - to okazja. W dwóch rewelacyjnych sekwencjach - grze w kotka i myszkę na lotnisku w Abu Zabi oraz wspomnianym "rzymskim" pościgu - McQuarrie przypomina mistrza żonglerki, który utrzymuje w powietrzu grad piłek: postacie, wątki, alianse, komplikacje, twisty, niedogodności, pomyłki… Reżyser spienięża każdą z tych okazji: żadna z piłek nie spada na podłogę, a dawno leży już tam widzowska szczęka (...).


Cała recenzję Jakub Popieleckiego przeczytacie TUTAJ.

"Mission: Impossible - Dead Reckoning – Part One" - zwiastun
O czym opowiada "Mission: Impossible - Dead Reckoning – Part One"?W "Mission: Impossible - Dead Reckoning - Part One" Ethan Hunt (Tom Cruise) i jego zespół IMF rozpoczynają swoją najniebezpieczniejszą misję. Są na tropie nowej, przerażającej broni, która zagraża ludzkości. Muszą zdążyć zanim broń wpadnie w niepowołane ręce. Stawką jest kontrola nad przyszłością i losami świata. Kiedy mroczne siły z przeszłości Ethana zbliżają się, rozpoczyna się śmiertelny wyścig dookoła globu. W obliczu tajemniczego, wszechpotężnego wroga Ethan jest zmuszony uznać, że nic nie ma większego znaczenia niż jego misja - nawet życie tych, na których mu najbardziej zależy.

Poza Tomem Cruise'em, który ponownie wcieli się w Ethana Hunta, do swoich ról powrócą m.in. Simon Pegg (jako agent Benji Dunn), Rebecca Ferguson (jako Ilsa Faust) i Ving Rhames (jako Luther Stickell). Jednym z duchów przeszłości prześladujących głównego bohatera będzie grany przez Henry'ego Czerny'ego Eugene Kittridge. W jednej z ról pojawi się także Marcin Dorociński.

"Mission: Impossible" w podcaście "Mam parę uwag"Zachęcamy do wysłuchania odcinka podcastu "Mam parę uwag", w którym Julia Taczanowska i Jakub Popielecki rozmawiają o cyklu "Mission: Impossible": 


Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones