Filmy Johna Watersa w warszawskim Kino.LABie

Informacja nadesłana
https://www.filmweb.pl/news/Filmy+Johna+Watersa+w+warszawskim+Kino.LABie-93106
W ramach tegorocznej 7. edycji festiwalu Równe Prawa Do Miłości Kino.LAB pokaże próbkę twórczości kultowego reżysera Johna Watersa. Artysta nigdy nie ukrywał swojej walki o równe prawa dla osób homo-, bi- i transseksualnych. W trzech filmach, które będzie można obejrzeć w Kino.Lab zobaczymy też znaną drag queen, Divine, jedną z ulubionych aktorek reżysera. W latach 70. i 80. John Waters oburzał wszystkich. Jego dzieła to żywiołowy pokaz złego smaku, oraz przekraczania norm społecznych, moralnych, czy estetycznych. Z kurtuazyjnym, perwersyjnym uśmiechem burząc zastany porządek i hierarchię wartości, Waters do dziś pozostaje jedną z głównych ikon kultury queer.


Program:

Czwartek, 14.02, 20:00
PINK FLAMINGOS / RÓŻOWE FLAMINGI, USA 1972

Rywalizacja dwóch rodzin o tytuł największych plugawców świata, czyli elektryzujący festyn świntuszenia i splendoru. Walentynkowa przyjemności dla tych, którzy mają dość nudnych filmów o miłości.    

Piątek, 15.02, 20:30
POLYESTER, USA 1981

Dekonstrukcja mieszczańskich ideałów z boską Divine jako kobietą w tarapatach – nieletnia córka-ekshibicjonistka zachodzi w ciążę i zaczyna pracę w klubie go-go, syn-fetyszysta łamie kobietom stopy w parkach, a niewierny mąż ma romans (rzecz jasna) z sekretarką.

Sobota, 16.02, 20:00
HAIRSPRAY / LAKIER DO WŁOSÓW, USA 1988, 88'

Pulchna nastoletnia dziewczyna z sąsiedztwa walcząca o marzenia, oraz parada karkołomnych fryzur rzucających wyzwanie sile grawitacji w filmie o Ameryce lat 60, pięknej i wylakierowanej, lecz pod spodem pełnej podziałów społecznych i klasowych.

Szczegółowy program: http://www.kinolab.art.pl/