Gniew tytanów ogarnął cały świat

The Hollywood Reporter / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Gniew+tytan%C3%B3w+ogarn%C4%85%C5%82+ca%C5%82y+%C5%9Bwiat-83898
"Gniew tytanów" może i otworzył się poniżej oczekiwań w Stanach Zjednoczonych, ale Warner Bros. odbiło to sobie z nawiązką w innych krajach na świecie. Film zgarnął w pierwszy weekend 78 milionów dolarów i z łatwością zdobył pierwsze miejsce w zagranicznym box offisie. 

Po raz kolejny okazało się, że Rosjanie mają absolutnego fioła na punkcie 3D. Tylko oni wydali na "Gniew tytanów" 14 milionów dolarów. Widowisko dobrze sprzedało się też w Meksyku (5 mln dol.) i Brazylii (3,9 mln).

"Igrzyska śmierci" muszą się zadowolić drugą lokatą. Obraz zarobił 34,8 mln dolarów, co daje łączny wynik poza USA w wysokości 113,9 mln dolarów. To dwa razy mniej niż wydali na film Amerykanie. Adaptacja młodzieżowego bestsellera najlepiej sprzedaje się w Wielkiej Brytanii (4,3 mln dol.), Australii (5,1 mln) i Niemczech (3,3 mln).

Dzięki debiutowi w 17 krajach, w tym w Meksyku, na trzecią lokatę powróciła animacja "Lorax". Obraz zarobił 14,5 mln dolarów.

W pierwszej piątce są jeszcze "Piraci!", którzy zadebiutowali w kilkunastu krajach i zarobili 7,8 mln dolarów, oraz "Hotel Marigold" z wynikiem 6,3 mln dolarów.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones