Gollum w nowym "Władcy Pierścieni"? "Śródziemie nigdy ze mnie nie wyszło!"

Variety / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Gollum+w+nowym+%22W%C5%82adcy+Pier%C5%9Bcieni%22+Andy+Serkis%3A+%22%C5%9Ar%C3%B3dziemie+nigdy+ze+mnie+nie+wysz%C5%82o+%22-149905
Gollum w nowym "Władcy Pierścieni"? "Śródziemie nigdy ze mnie nie wyszło!"
źródło: materialy promocyjne
Nie minęło wiele czasu od ogłoszenia, że w drodze są nowe filmy z uniwersum "Władcy Pierścieni", a już mamy pierwszego ochotnika, który zaoferował swój udział w potencjalnych projektach. A jest nim nie byle kto, bo Andy Serkis wcielający się w ikoniczną postać Golluma – zarówno w trylogii "Władcy Pierścieni", jak i w "Hobbicie: Niezwykłej podróży". Deklarując swoje wielkie oddanie Peterowi Jacksonowi oraz reszcie ekipy, aktor podkreślił, że powrót do Śródziemia byłby dla niego dużą przyjemnością, ponieważ Śródziemie nigdy z niego nie wyszło. Ze słów Serkisa jasno jednak wynika, że jego powrót byłby możliwy, jedynie gdyby do realizacji nowych części powrócili producenci pierwotnej trylogii. 

Andy Serkis jako Gollum w serii "Władca Pierścieni"

Andy Serkis jako Gollum: "Śródziemie nigdy ze mnie nie wyszło"


W podcaście Post-Credit Podcast Serkis dał wyraźny sygnał, że jest otwarty na propozycję współpracy z dawnym zespołem odpowiedzialnym za powstanie "Władcy Pierścieni" i "Hobbitów":

Peter JacksonFran WalshPhilippa Boyens stali się w pewnym sensie moją drugą rodziną, kiedy kręciliśmy wspólnie tyle filmów. I powiem coś jeszcze – są najlepszymi i najbardziej niesamowitymi ludźmi, z którymi współpracowałem. Myślę, że potencjał Śródziemia do stworzenia kolejnych filmów jest olbrzymi. Jeśli tylko zechcieliby do niego powrócić, absolutnie skorzystałbym z okazji, by ponownie z nimi pracować. 

Pytanie, czy Warner Bros. i New Line są otwarte na tę współpracę. Peter Jackson, Fran Walsh, Philippa Boyens poinformowali, że są gotowi poznać pomysł studia na nowe wersje filmów. 

Historia Śródziemia na wielkich ekranach


Nowe ambitne plany Warner Bros. Discovery to efekt podpisanego kontraktu z firmą Embracer, która latem ubiegłego roku przejęła prawa do eksploatowania marki "Władcy Pierścieni" i "Hobbita" na gruncie filmów, gier wideo, zabawek, spektakli i parków rozrywki. Pakiet zawiera również prawa do pośmiertnych publikacji Tolkiena, w tym m.in. "Silmarilliona".

Embracer przejął je od firmy producenckiej Saul Zaentz Co., która w latach 90. przekazała licencje na ekranizacje Tolkiena New Line Cinema, co pozwoliło stworzyć "Władcę Pierścieni" Petera Jacksona. Licencja ta wygasła jednak i prawa wróciły do Saul Zaentz Co., co umożliwiło ich sprzedaż Embracer Group.

Możliwości powrotu do Śródziemia przez Warner Bros. jest spełnieniem jednego z marzeń Zaslava, który po przejęciu władzy nad koncernem Warner Bros. Discovery głośno wyrażał pogląd, że studio musi rozwijać swoje marki. To dlatego w listopadzie deklarował chęć podpisania nowego kontraktu z J.K. Rowling na kolejne filmy z cyklu "Harry Potter".

Więcej na ten temat oraz co dalej z serialem "Władca Pierścieni" przeczytacie pod linkiem TUTAJ

Posłuchajcie naszych podcastów o "Władcy Pierścieni"


Zwiastun serialu "Władca Pierścieni: Pierścienie Władzy"

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones