Tom Bombadil. Znacie? To poznajcie. Oto nowy bohater "Pierścieni Władzy"

Vanity Fair / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Tom+Bombadil.+Znacie+To+poznajcie.+Oto+nowy+bohater+%22Pier%C5%9Bcieni+W%C5%82adzy%22-155844
Tom Bombadil. Znacie? To poznajcie. Oto nowy bohater "Pierścieni Władzy"
Zdjęcia z drugiego sezonu serialu "Władca Pierścieni: Pierścienie Władzy" ujawniają, że w nadchodzących odcinkach pojawi się zupełnie nowa postać. Jest to Tom Bombadil – najstarsza istota w Śródziemiu J.R.R. Tolkiena.

Dobrze, że Bombadil się nie starzeje, bo na wystąpienie w świecie "Władcy pierścieni" musiał długo czekać. Nikt wcześniej nie umieścił go w swojej ekranizacji.  

Zdjęcia z 2. sezonu widowiska "Władca Pierścieni: Pierścienie Władzy"Kim jest Tom Bombadil?


Tom Bombadil to jedna z barwniejszych postaci wymyślonych przez Tolkiena. Pisarza zainspirowała podobno do jego stworzenia zabawka syna.

Wyobraźnia Tolkiena obdarzyła go ekscentrycznymi cechami – Bombadil charakteryzuje się zamiłowaniem do nonsensownych piosenek, mieszka w lesie, nosi jaskrawe ubrania i jest najstarszym mieszkańcem Śródziemia. A co więcej – w ogóle się nie starzeje! Chociaż nie wiadomo, do jakiej rasy należy, a jego pochodzenie jest nieznane, w książkach Tolkiena pomaga ratować hobbitów przed niebezpieczeństwem. 

Sam Tokien określił go takimi słowami: "Reprezentuje coś, co uważam za ważne, chociaż nie chciałbym dokładnie tego analizować. Nie zostawiłbym go jednak w książce, gdyby nie miał jakiejś funkcji".

W serialu zagra go Rory Kinnear

"Władca Pierścieni: Pierścienie Władzy" – zobacz pierwszy zwiastun drugiego sezonu
"Władca Pierścieni: Pierścienie Władzy" – co nas czeka w drugim sezonie?W 2. sezonie "Władca Pierścieni: Pierścienie Władzy" powraca Sauron. Wypędzony przez Galadrielę, bez armii i sojuszników, wschodzący Mroczny Władca musi polegać na swojej przebiegłości, aby odbudować swoją siłę i móc nadzorować tworzenie kolejnych Pierścieni Władzy, które umożliwią mu zniewolenie wszystkich ludów Śródziemia.

W nowym sezonie nawet niewinne postacie z sezonu 1. pogrążają się w narastającej ciemności, która rzuca wyzwanie w znalezieniu swojego miejsce w świecie, który coraz bardziej jest na krawędzi katastrofy. Gdy przyjaźnie są wystawiane na próbę, a królestwa zaczynają się rozpadać, elfy i krasnoludy, orkowie i ludzie, czarodzieje i Harfootowie... łączą siły i dzielnie walczą, aby zachować to, co dla nich najważniejsze... siebie nawzajem.

Rozmawiamy o dwóch pierwszych odcinkach serialu "Władca Pierścieni: Pierścienie Władzy"Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones