Gwiazda "13 powodów", ogłosiła, że jest osobą transpłciową

BBC / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Gwiazda+%2213+powod%C3%B3w%22%2C+og%C5%82osi%C5%82a%2C+%C5%BCe+jest+osob%C4%85+transp%C5%82ciow%C4%85-143261
Gwiazda "13 powodów", ogłosiła, że jest osobą transpłciową
źródło: Getty Images
autor: John Sciulli
Tommy Dorfman, najlepiej znana z roli Ryana Shavera w popularnym serialu "Trzynaście powodów", ogłosiła, że jest transkobietą, a jej zaimki to teraz ona / jej. 

29-letnia aktorka napisała na swoim instagramowym profilu, że jest podekscytowana możliwością ponownego przedstawienia się jako kobieta, którą jest dziś. "Jestem wdzięczna każdej transosobie, która przeszła tę ścieżkę, przełamała bariery i zaryzykowała, by żyć autentycznie" – napisała. Oryginalny wpis możecie zobaczyć poniżej: W wywiadzie udzielonym magazynowi "Time" Dorfman powiedziała, że przez ostatnie kilka lat identyfikuje się i żyje jako kobieta. Nie zamierza jednak zmieniać imienia. "Dostałam imię po bracie mojej mamy, który zmarł miesiąc po moich narodzinach i czuję się z nim bardzo związana" – powiedziała. Dorfman od miesięcy publikowała na Instagramie zdjęcia dokumentujące zmiany w jej stylu i wyglądzie. Aktorka zdecydowała się powiedzieć głośno o swojej tożsamości, aby zachować kontrolę nad własną narracją.