Gwiazda "Hobbita", "Kruka", "Draculi" dzielnym bohaterem ekranizacji serii Andy'ego McNaba

Screendaily / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Gwiazda+%22Hobbita%22%2C+%22Kruka%22%2C+%22Draculi%22+dzielnym+bohaterem+ekranizacji+serii+Andy%27ego+McNaba-104874
Luke Evans ("Hobbit: Pustkowie Smauga") został wybrany na gwiazdę thrillera akcji "Red Notice". Będzie to ekranizacja powieści Andy'ego McNaba stanowiącej pierwszy tom cyklu, którego bohaterem jest Tom Buckingham.


Książka opowiada o zamachu terrorystycznym, do jakiego dochodzi w tunelu łączącym Wielką Brytanię z Francją. Uzbrojona grupa przejmuje kontrolę nad pociągiem i trzyma jako zakładników ponad 400 pasażerów. Wypowiadają wojnę władzom brytyjskimi domagając się przyznania premiera do zbrodni przeciw ludzkości. Osobą, którą może ich powstrzymać jest Tom Buckingham – sierżant SAS, który jechał tym pociągiem. Musi zrobić wszystko, by uratować zakładników, wśród których jest Delphine – kobieta, w której jest zakochany.

Obraz wyreżyseruje Nick Love, autor "Lotnej brygady". Jest to drugi ogłoszony w ostatnich dniach projekt Love'a. Wczoraj pisaliśmy o nieposiadającym jeszcze tytułu obrazie, w którym wystąpi Stephen Dorff.

Autorami scenariusza "Red Notice"Laurence Malkin i Chad Thumann. W przygotowaniach do filmu pomaga twórcom autor powieściowego oryginału.