Harry Potter rządzi w światowym box offisie

Screendaily / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Harry+Potter+rz%C4%85dzi+w+%C5%9Bwiatowym+box+offisie-75928
"Harry Potter i Insygnia Śmierci część II" pozostał najlepszym filmem w światowym box offisie. Poza granicami USA tylko w weekend ostatni rozdział przygód młodego czarodzieja zgarnął 121,3 mln dolarów. Oznacza to, iż w ciągu 12 dni obraz zarobił już 560 milionów! "Harry" najlepiej sprzedaje się w Niemczech (12,7 mln dolarów), Francji (11,7 mln), Japonii (8,6 mln) i Australii (8,4 mln).

Na drugim miejscu znalazła się najnowsza superprodukcja Michaela Baya "Transformers 3". W weekend film zarobił 62 miliony dolarów. Ten wynik to niemalże w całości rezultat fenomenalnego startu w Chinach, gdzie obraz zgarnął ponad 40 milionów dolarów! Dzięki temu łącznie poza granicami USA obraz zarobił 556,5 mln.

Na najniższym stopniu podium znalazła się animacja Pixara "Auta 2". Obraz zarobił 17,7 mln dolarów. W tym przypadku wynik ten to w dużej mierze zasługa premiery w Wielkiej Brytanii, gdzie animacja zarobiła 6,1 mln dolarów. Film ma jeszcze przed sobą premiery m.in. we Francji, Niemczech i Japonii.

W pierwszej piątce znalazły się jeszcze "Heca w zoo" z wynikiem 9 mln dolarów oraz "Kung Fu Panda 2" z wynikiem 8,3 mln dolarów.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones