Jack Black zagra króla polki

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Jack+Black+zagra+kr%C3%B3la+polki-116304
Jack Black będzie producentem i gwiazdą "The Man Who Would Be Polka King". Film jest zainspirowany dokumentem "Człowiek, który miał być królem polki", nakręconym przez Joshuę Browna i Johna Mikulaka.

GettyImages-503695556.jpg Getty Images © Kevork Djansezian

To opowieść o Janie Lewanie (oryginalnie: Lewandowskim), Polaku, który w latach 70. uciekł do Kanady, gdzie koncertował ze swoim zespołem. W końcu przeniósł się do USA i w latach 80. uzyskał amerykańskie obywatelstwo. Zaczynał tam, grając po nocach w małych klubach polonijnych i kościołach, a za dnia pracując w hotelu. W końcu jednak założył własną orkiestrę i zaczął występować w dużych salach koncertowych, otrzymał nawet nominację do nagrody Grammy. Gdy stał się bardziej sławny, zaczął organizować wycieczki do komunistycznej Polski. Kupował tam też pamiątki, które następnie sprzedawał z zyskiem w Stanach. Z czasem interes zaczął wymykać mu się z rąk. Ostatecznie Lewan musiał ogłosić bankructwo i trafił do więzienia uznany za winnego defraudacji milionów dolarów od swoich inwestorów.

Scenariusz filmu napisali Maya Forbes ("Człowiek z bieguna") i Wally Wolodarsky ("American Crime Story: Sprawa O.J. Simpsona").

Zdjęcia do filmu mają ruszyć latem.
Udostępnij: