Jack Black u boku Jasona Momoi w aktorskiej adaptacji gry "Minecraft"

Variety / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Jack+Black+u+boku+Jasona+Momoi+w+aktorskiej+adaptacji+gry+%22Minecraft%22-153473
Jack Black u boku Jasona Momoi w aktorskiej adaptacji gry "Minecraft"
źródło: Getty Images
autor: Leon Bennett
Jack Black zagra u boku Jasona Momoi. Aktor i muzyk, który użyczył głosu Bowserowi w animacji "Super Mario Bros. Film", będzie gwiazdą kolejnej adaptacji popularnej gry wideo – "Minecrafta".

Co wiemy o filmowym "Minecrafcie"?


Zdjęcia do aktorskiej adaptacji "Minecrafta", którego gwiazdami będą Jason Momoa, Matt Berry i Jack Black, mają wkrótce ruszyć w Nowej Zelandii. Szczegóły fabuły nie są znane. Za sterami produkcji stanie Jared Hess. Miał on okazję spotkać się już z Blackiem na planie komedii sportowej "Nacho Libre". Film, będący wspólnym projektem Warner Bros. i Legendary, trafi na ekrany kin 4 kwietnia 2025 roku. 

"Minecraft" to popularna gra wideo będąca połączeniem elementów walki i przetrwania z eksplorowaniem rozległej mapy. Cały otwarty świat, przystosowany do niemal dowolnego modyfikowania przez gracza, jest stworzony z charakterystycznych sześciennych klocków. Pierwsze prace nad filmową adaptacją rozpoczęły się ponad dekadę temu. Zanim stanowisko reżysera objął Jared Hess, typowano na nie Shawna Levy'ego (cykl "Noc w muzeum") i Roba McElhenneya ("U nas w Filadelfii").

Ostatnie projekty Jacka Blacka. Zobacz zwiastun "Super Mario Bros. Film"


W ostatnich latach Jack Black wystąpił w takich produkcjach jak "Jumanji: Następny poziom", "Weird: The Al Yankovic Story" czy – gościnnie – serialu "The Mandalorian". Największym hitem z jego udziałem była animacja "Super Mario Bros. Film", która w 2023 roku zajęła drugie miejsce w światowym box offisie. Zobaczcie teledysk z promującym ją hitem "Peaches" w wykonaniu Jacka Blacka

 

Bracia hydraulicy – Mario i Luigi – próbując uratować dzielnicę w której mieszkają, przypadkowo przenoszą się do różnych światów. Mario trafia do tajemniczego Grzybowego Królestwa, w którym poznaje Księżniczkę Peach. Zawiązuje z nią przymierze, by pomóc jej obronić Królestwo przed złowrogim Bowserem oraz odbić swojego brata. Czy Mario i Luigi zdołają pokonać Bowsera i ocalić Grzybowe Królestwo?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones