Jack Reacher wrócił na plan

Variety / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Jack+Reacher+wr%C3%B3ci%C5%82+na+plan-114070
We wtorek w Nowym Orleanie rozpoczęły się zdjęcia do filmu "Jack Reacher: Never Go Back". Będzie to kontynuacja "Jack Reacher: Jednym strzałem". Jednocześnie ogłoszono, że do obsady dołączył Holt McCallany ("Nocny pościg").


Film jest ekranizacją 18. tomu przygód Jacka Reachera autorstwa Lee Childa wydanego w Polsce pod tytułem "Nigdy nie wracaj". Gwiazdą obrazu ponownie jest Tom Cruise. Całość wyreżyseruje Edward Zwick, z którym Cruise pracował przy "Ostatnim samuraju".

Jack Reacher, były oficer żandarmerii wojskowej,  przemierza autostopem Stany Zjednoczone, samotnie wymierzając sprawiedliwość.Dotarcie z zasypanej śniegiem Dakoty Południowej do Wirginii zajęło Reacherowi sporo czasu. Po drodze kilka razy coś go zatrzymało, parokrotnie otarł się o śmierć. Nie zadawałby sobie tyle trudu, gdyby nie obietnica, jaką złożył pewnej kobiecie w randze majora, pełniącej od niedawna funkcję komendanta 110-tej jednostki specjalnej żandarmerii wojskowej, którą sam dowodził kilkanaście lat temu. Choć nigdy nie widział jej na oczy, urzekł go jej głos w słuchawce telefonu. Przekraczając bramę wjazdową do jednostki, miał wrażenie, jakby wracał do domu – jedynego, jaki kiedykolwiek posiadał. Niestety, wbrew oczekiwaniom, nie było tam Susan Turner. Zamiast kobiety za biurkiem dowódcy siedział mężczyzna – niejaki podpułkownik Morgan, facet o wyglądzie urodzonego biurokraty. Co stało się z Susan? Tego Reacher się nie dowiedział. Morgan nie omieszkał natomiast przekazać mu trzech naprawdę złych wiadomości: że właśnie został przywrócony do czynnej służby w armii USA, że czeka go sprawa karna o zabójstwo sprzed szesnastu lat oraz że wniesiono przeciwko niemu pozew o ojcostwo. Czy zarzuty wobec Jacka miały jakiś związek z tajemniczym zniknięciem major Turner? Komuś zależało, by szybko pozbyć się Reachera? Bo jeśli tak, to nieświadomie popełnił najgorszy błąd w swoim życiu...

Premiera filmu planowana jest na październik przyszłego roku.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones