Japoński koncern chce przejąć DreamWorks Animation?

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Japo%C5%84ski+koncern+chce+przej%C4%85%C4%87+DreamWorks+Animation-107513
Japoński konglomerat SoftBank podobno prowadzi negocjacje w sprawie zakupu wytwórni DreamWorks Animation. Kierowane przez Jeffreya Katzenberga studio od jakiegoś czasu szukało nowego finansowego wsparcia.
Firma ma trudny czas, odkąd trafiła na giełdę. Produkowane przez DreamWorks animacje często miały powolne otwarcia i osiągały dobre box-offisowe wyniki powoli. Każda z takich niespektakularnych frekwencyjnie premier odbijała się jednak na notowaniach wytwórni, co jest sporą wadą w oczach udziałowców nie rozumiejących, jak działa przemysł filmowy.

Informację o negocjacjach z SoftBank ujawniła Kim Masters z The Hollywood Reporter. Firma rzekomo wyceniła DreamWorks na 3.4 miliardy dolarów, ale jej przedstawiciele nie skomentowali tych doniesień. Rozmowy podobno są dopiero na wstępnym etapie i nie podpisano na razie żadnych dokumentów. 
Wyniki finansowe DreamWorks układają się w sinusoidę. Na każdy film, który nie jest wielkim sukcesem ("Pan Peabody i Sherman" zarobił tylko 272 miliony dolarów), pojawia się wielki przebój, który ma tzw. "długie nogi" ("Jak wytresować smoka 2" z 610 milionami dolarów).

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones