Światowy box-office: Luc Besson idzie po wypłatę

Variety / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/%C5%9Awiatowy+box-office%3A+Luc+Besson+idzie+po+wyp%C5%82at%C4%99-106930
"Lucy" zatriumfowała w światowym box-office. W ubiegły weekend film Luca Bessona zarobił 34 miliony dolarów w 42 krajach, co łącznie daje kwotę 216,8 miliona dolarów przychodu. W wielu krajach Azji, Bliskiego Wschodu i Europy, włączając w to Hiszpanię, Izrael i Wielką Brytanię już po premierze ulokował się na 1. miejscu zestawienia. 

Drudzy na liście "Strażnicy galaktyki", zarobili w ten weekend 20,7 miliony dolarów. To przychód z 66 krajów. Film Marvel Studios ma już na koncie 489 milionów globalnego przychodu, a wciąż nie miał premiery w Japonii, Niemczech i przede wszystkim - w Chinach. Nie są to może liczby pokroju "Avengers", ale produkcja pokonała już obrazy z pierwszej fazy Marvela - "Thora" (449 milionów) i "Captain America: Pierwsze starcie" (371 milionów) i najpewniej w przyszłym tygodniu przekroczy już granicę 500 milionów. 

Trzecie miejsce zajęła animacja "Jak wytresować smoka 2" - 18,2 miliona weekendowych wpływów z 27 rynków. Z tym, że aż 11 milionów przychodu zapewnili Chińczycy. Na globalnym koncie animowanej superprodukcji zebrało się już 574,5 miliona dolarów. 

Dalej mamy nieco omszałych już "Niezniszczalnych 3". Film zarobił 16,5 miliona w 30 krajach, co wystarczyło ledwie na czwartą lokatę. Film wyprzedził jednak "Wojownicze żółwie ninja", które zarobiły minionego weekendu 15,5 milionów w 35 krajach, podwyższając globalny przychód do 238,8 miliona dolarów. 

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones