Josh Peck o wyznaniu Drake'a Bella: "Dzieci powinny być chronione"

Variety / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Josh+Peck%2C+gwiazda+%22Drake+i+Josh%22%2C+wspiera+Drake%27a+Bella+po+wyznaniu+aktora-154710
Josh Peck o wyznaniu Drake'a Bella: "Dzieci powinny być chronione"
źródło: Getty Images
autor: Daniel Knighton
Drake Bell, aktor z seriali stacji Nickelodeon, w niedawnym dokumencie "Quiet on Set: The Dark Side of Kids TV" przyznał się do bycia ofiarą molestowania na planie zdjęciowym (więcej o sprawie TUTAJ). Teraz głos w tej sprawie zabrał Josh Peck, który tworzył z Bellem tytułową parę bohaterów w serialu "Drake i Josh".     

Josh Peck reaguje na wyznanie Drake’a BellaW oświadczeniu na instagramowym profilu aktora, Peck opisał swoje doświadczenie z serialem dokumentalnym oraz wyznaniem, na które zdecydował się Bell:

Skończyłem oglądać serial "Quiet on Set" i myślałem nad nim przez kilka dni. Prywatnie skontaktowałem się z Drake’iem. Chciałem przekazać moje wsparcie wszystkim osobom, które ujawniły światu swoje historie emocjonalnej i fizycznej przemocy na planach zdjęciowych produkcji Nickelodeona. Dzieci powinny być chronione. Otwarcie się przed opinią publiczną jest niezwykle trudne, ale mam nadzieję, że przyniesie to ukojenie ofiarom i ich rodzinom, oraz rozpocznie zmiany w przemyśle filmowym.

GettyImages-130175188.jpg Getty Images © Albert L. Ortega

Drake Bell i Josh Peck w 2004 roku

Swój głos wsparcia wyraziła również Nancy Sullivan, która w serialu "Drake i Josh" zagrała matkę Bella:

Oni nie byli moimi prawdziwymi dziećmi, ale zawsze będę ich kochać. Moje serce rozpadło się na milion kawałków, gdy usłyszałam, jak wiele ukrywał przed światem Drake, gdy pracowaliśmy razem. Jestem jednocześnie wstrząśnięta i dumna z człowieka, który postanowił usiąść przed kamerą i z odwagą opowiedzieć prawdę. Przemoc doświadczona w przeszłości nie definiuje ofiar i nie ma prawa rządzić ich życiem. Wiem, że zrzucenie tego ciężaru będzie dla niego kojące. Liczę, że szczęśliwe wspomnienia z czasów, gdy pracowaliśmy razem nad serialami, pewnego dnia przezwyciężą ból.

Drake Bell ofiarą molestowania na planie "Szału na Amandę"W dokumencie Bell przyznał, że był jedną z ofiar Briana Pecka (bez powiązań rodzinnych z Joshem), trenerem dialogowym na planie serialu "Szał na Amandę". Mężczyzna został aresztowany w 2003 roku. W maju 2004 roku przyznał się do dwóch zarzutów uprawiania czynności seksualnych z osobami nieletnimi. Został skazany na 16 miesięcy pozbawienia wolności i wpisano go do rejestru przestępców seksualnych. Jego ofiary pozostawały jednak anonimowe. Dopiero teraz Bell publicznie przyznał, że należy do ofiar Pecka.

Drake Bell w "Quiet on Set: The Dark Side of Kids TV"Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones