Filmweb sp. z o.o.
https://www.filmweb.pl/news/Kinowe+%22Call+of+Duty%22+w+r%C4%99kach+re%C5%BCysera+sequela+%22Sicario%22-127021

Kinowe "Call of Duty" w rękach reżysera sequela "Sicario"

  • Variety
  • autor: mp
  • Filmy, Gry
Wielkimi krokami zbliża się kinowe widowisko "Call of Duty". Activision Blizzard Studios właśnie ogłosiło, kto film wyreżyseruje. Wybór padł na włoskiego weterana męskiego kina, Stefano Sollimę, reżysera serialu "Gomorra" i filmów "Suburra" oraz "Sicario 2: Soldado".

Call-Of-Duty-Advanced-Warfare-Wallpapers10.jpg


Activision Blizzard Studios liczy, że "Call of Duty" stanie się podobnym fenomenem co MCU (Marvel Cinematic Universe). Punktem wyjścia ma być kinowe widowisko, które następnie obudowane zostanie sequelami i spin-offami szykowanymi zarówno do kin, jak i do telewizji.

Szczegóły fabuły obrazu nie są na razie znane. Kiedy ogłaszano powstanie Activision Blizzard Studios, mówiono o tym, że film nie będzie po prostu przenosił wątków znanych z gier. Producentom chodzi raczej o odtworzenie klimatu, który uczynił z cyklu hit na całym świecie.

Fenomen "Call of Duty" rozpoczął się wraz z premierą pierwszej gry w 2003 roku. W oryginale gracz obejmuje kontrolę nad trzema żołnierzami walczącymi przeciw III Rzeszy: amerykańskim szeregowcem Joeyem Martinem, brytyjskim sierżantem Jackiem Evansem i rosyjskim szeregowcem Aleksiejem Woroninem. Biorą oni udział w działaniach na linii frontu, a także rajdach na tyłach wroga. Od tamtej pory seria przeszła sporo modyfikacji i stała się przy okazji sprzedażowym superhitem.

zobacz też: