Kinowe "Dead Island" zyskało nowe życie

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Kinowe+%22Dead+Island%22+zyska%C5%82o+nowe+%C5%BCycie-106564
Powraca pomysł przeniesienia gry "Dead Island" na ekran kinowy. Dokonają tego wspólnymi siłami Occupant Entertainment oraz wydawca gry Deep Silver. Na razie nie wiemy jednak, kto napisze scenariusz, ani kto będzie całość reżyserował. Producenci deklarują, że znajdą osoby wyjątkowe, które będą potrafiły przenieść atmosferę gry do kin.

O "Dead Island" zrobiło się głośno na długo przed premierą gry. A wszystko za sprawą tego zwiastuna:
Prawa do ekranizacji zakupiło Lionsgate. Jednak wkrótce potem studio było zbyt zajęte zmianą struktury po połączeniu z Summitem i odejściem głównego zwolennika filmowego "Dead Island" Alliego Shearmura. Ostatecznie prawa do ekranizacji wygasły i Deep Silver miało otwartą drogę do podpisania nowej umowy. Padło na Occupant Entertainment.

Firma rozpoczęła swój byt od realizacji obrazu "Wszyscy kochają Mandy Lane". Film, choć chwalony za oryginalność, nie mógł długo znaleźć amerykańskiego dystrybutora. Obraz ostatecznie trafił do limitowanej dystrybucji we wrześniu ubiegłego roku, 7 lat po swojej premierze na festiwalu w Toronto.


"Dead Island" to mroczny zombie slasher. Gra łączy w sobie elementy FPP z silnym naciskiem na walkę wręcz, rozwój bohatera oraz modyfikację szerokiego wachlarza broni. Wakacje w raju zamieniają się w piekło, po tajemniczym wybuchu epidemii, zamieniających ludzi w zombie. Jedyną szansą odciętych od reszty świata ocalałych na przetrwanie, jest nieustająca walka o życie i znalezienie sposobu na ucieczkę z wyspy śmierci.