Koniec strajku: mamy informacje o kolejnych serialach

Yahoo / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Koniec+strajku%3A+mamy+informacje+o+kolejnych+serialach-40837
Jak już informowaliśmy nareszcie zakończył się strajk scenarzystów i coraz więcej wiadomo o serialach, które ucierpiały w skutek niego. Oto parę dodatkowych informacji, które pojawiły się w sieci.

"Herosi" - istnieje bardzo niewielka szansa, że zostaną wyemitowane jakiekolwiek odcinki, które można by zaliczyć do 2. sezonu. Trzecia seria pojawi się w telewizji amerykańskiej na jesieni.

"Chirurdzy" - pojawią się, jak informowaliśmy, na ekranach telewizorów, ale co najważniejsze dla fanów "Jeziora marzeń" Joshua Jackson pojawi się w kilku odcinkach (podpisał umowę jeszcze przed strajkiem, ale jego występ gościnny stał pod dużym znakiem zapytania) jako: SPOILER
nowa miłość Cristiny (Sandra Oh).


"24 godziny" - wg scenarzysty i producenta Davida Fury'ego nie należy się spodziewać nowych odcinków serialu, aż do stycznia 2009 roku. Produkcja serialu zakończyła się na godzinie 12 i nie ma szans, by dokończono ją na czas. A puszczanie niepełnego sezonu, w przypadku tej produkcji, nie ma sensu.

"Battlestar Galactica" - dostanie szansę na dokończenie 4. i zarazem ostatniego sezonu. Ale scenarzystka Jane Espenson jest prawie pewna, że historia zostanie podzielona na osobne dwa mini-sezony. Jeszcze przed strajkiem zostało nakręconych 14 odcinków i co najmniej 10 pierwszych zostanie wyemitowanych od 4 kwietnia br. Pozostałe powinny się pojawić na ekranach telewizorów albo jesienią, albo dopiero w 2009 roku.

Zdobywca Złotego Globu "Mad Men" powinien być gotowy do wyemitowania 2. sezonu wraz z końcem lata.

"Na imię mi Earl" - w tym sezonie powinien pojawić się w 9 odcinkach z czego pierwszy i ostatni będą podwójne. Data emisji pierwszego nie jest jeszcze znana. Scenariusz do dwóch odcinków, który został praktycznie ukończony tuż przed strajkiem, został wstrzymany w produkcji i stanie się kanwą do epizodu finałowego 3. sezonu.

"Burn Notice" - zostanie wyemitowany zgodnie z planem. Jest spora szansa, że jako jeden z nielicznych seriali wyniesie pewne korzyści ze strajku scenarzystów. Prawdopodobnie powstanie więcej odcinków, niż początkowo zakładano. Na dzień dzisiejszy zapowiada się 16 nowych przygód Michaela Westona.

"The Big Bang Theory" - pojawi się od 5 do 9 odcinków. Pierwszy z nich w połowie marca.

"Big Shots" - serial anulowano po emisji 11 odcinków.

"Boston Legal" - od 4 do 7 odcinków pojawi się gdzieś w okolicach kwietnia i maja.

"Podkomisarz Brenda Johnson" - 4. sezon pojawi się zgodnie z planem.

"Greek" - druga połowa pierwszego sezonu będzie miała premierę 24 marca br. Ciągle nie wiadomo, czy pojawi się sezon drugi, ale nie jest to skutek strajku.

"Prywatna praktyka" - jest niewielka szansa, że serial wróci z 4-5 nowymi odcinkami. Jest pewne, że produkcja wróci na jesieni.

"Samantha Who?" - na emisję czekają 3 nowe odcinki. Przewiduje się produkcję od 4 do 8 nowych epizodów, których emisji należy się spodziewać po końcu amerykańskiego "Tańca z gwiazdami". Prawdopodobnie będzie to jedyny nowy serial, który doczeka się produkcji nowych odcinków w bieżącym sezonie serialowym.

"Dwóch i pół" - od 5 do 7 odcinków pojawi się gdzieś w okolicach kwietnia i maja.

"Friday Night Lights" - nie planuje się nowych odcinków w bieżącym sezonie. Brana pod uwagę jest całkowite zakończenie produkcji. Teraz wszystko w rękach fanów.

Ten news będzie aktualizowany wraz z pojawianiem się kolejnych informacji.