Lady Chatterley znów będzie miała kochanka

Variety / /
Filmweb Sp. z o. o. Sp. k.
https://www.filmweb.pl/news/Lady+Chatterley+zn%C3%B3w+b%C4%99dzie+mia%C5%82a+kochanka-138279
Lady Chatterley znów będzie miała kochanka
źródło: Getty Images
autor: Lars Niki
Choć powieść D.H. Lawrence'a "Kochanek lady Chatterley" była już wielokrotnie ekranizowana, to w przygotowaniu jest kolejna wersja. Rozmowy w sprawie reżyserii "Lady Chatterly's Lover" prowadzone są właśnie z Laure de Clermont-Tonnerre, laureatką nagrody Gotham za pełnometrażowy debiut "The Mustang".

"Kochanek lady Chatterly" jest historią Konstancji, żony Clifforda Chatterley'a. Ich małżeństwo początkowo było udane. Wszystko zmieniło się, kiedy Clifford wrócił z I wojny światowej ciężko ranny. Konstancja przeniosła wtedy swoje uczucia na gajowego Oliwiera Parkina.

Powieść Lawrence'a powstała w latach 20. ubiegłego wieku, lecz początkowo uznawana była za zbyt skandalizującą, żeby mogła zostać wydana bez cenzury. W Anglii pierwsze oryginalnej wydanie miało miejsce dopiero w 1960 roku.

Filmowcy wielokrotnie sięgali po tę pozycję. Pierwsza ekranizacja miała miejsce w 1955 roku (francuski "Kochanek lady Chatterley" w Stanach Zjednoczonych wywołał skandal i początkowo jego dystrybucja została zakazana). Po raz ostatni zekranizowało ją BBC. W tej wersji wystąpili: Holliday Grainger, Richard Madden i James Norton.

Scenariusz nowej wersji przygotował David Magee ("Mary Poppins powraca").
Udostępnij: