Filmweb sp. z o.o.
https://www.filmweb.pl/news/Re%C5%BCyser+%22Dope%22+ekranizuje+%22Dzieci+krwi+i+ko%C5%9Bci%22-131989

Reżyser "Dope" ekranizuje "Dzieci krwi i kości"

  • The Hollywood Reporter
  • autor: mp
  • Filmy
Rick Famuyiwa w końcu gotowy jest powrócić do kina. Niedoszły reżyser komiksowego widowiska "The Flash" stanie za kamerą filmu "Children of Blood and Bone". Będzie też jednym z producentów obrazu.

81PwjK8tPCL.jpg


Jest to ekranizacja powieści Tomi Adeyemi wydanej w Polsce pod tytułem "Dzieci krwi i kości". Scenariusz przygotował David Magee ("Mary Poppins powraca"). Całość powstanie dla Fox 2000.

Niegdyś kraina Orisza tętniła życiem i magiczną mocą, ale to już przeszłość. Teraz, pod rządami bezwzględnego władcy, magowie są ofiarami okrutnych prześladowań. Zélie straciła matkę, a jej lud – wszelką nadzieję. Kiedy jednak nadarza się okazja, aby pokonać monarchę, dziewczyna nie zamierza się poddać! Z pomocą zbuntowanej księżniczki planuje przechytrzyć następcę tronu, który chce położyć kres istnieniu magii. Orisza to niebezpieczna kraina, królestwo złowrogich śnieżnych lampartusów i mściwych duchów. Ale największym zagrożeniem dla Zélie jest ona sama, musi bowiem zapanować nad własną mocą i coraz silniejszym uczuciem do wroga... [notka wydawcy]

zobacz też: