Gwiazda "Barbie" producentką filmowej wersji gry "The Sims"

The Hollywood Reporter / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Margot+Robbie%2C+gwiazda+%22Barbie%22%2C+producentk%C4%85+adaptacji+gry+wideo+%22The+Sims%22-154691
Gwiazda "Barbie" producentką filmowej wersji gry "The Sims"
Czy Margot Robbie jest w stanie zrobić dla branży growej to, co uczyniła dla przemysłu zabawkarskiego? Przekonamy się o tym już za parę lat. Gwiazda "Barbie" wyprodukuje bowiem film "The Sims" na podstawie bestsellerowej serii gier wideo.

"The Sims" w kinach. Co wiemy o projekcie?Szczegóły fabuły nie są na razie znane. Wiadomo jednak, że w proces twórczy będzie zaangażowane Electronic Arts, czyli wydawca gier.

Projekt ma za to reżyserkę. Została nią Kate Herron, specjalistka od seriali, która ma na swoim koncie m.in. "Lokiego". Nie jest to też jej pierwszy podejście do adaptacji gier wideo. Herron jest bowiem jednym z reżyserów drugiego sezonu "The Last of Us".

Kate Herron będzie również odpowiadać za fabułę filmu. Scenariusz napisze we współpracy z Briony Redman.

GettyImages-1920698432.jpg Getty Images © Michael Buckner


"The Sims" - growy fenomen, który podbił serca całego pokolenia"The Sims" powstało jako wirtualny odpowiednik domu dla lalek. Pierwsza gra zadebiutowała w 2000 roku będąc symulatorem życia na przedmieściach. Gra pozbawiona była konkretnych celów. Graczowi pozostawiono swobodę w decydowaniu o losach postaci.

"The Sims" szybko stało się wielkim hitem i doczekała się wielu kontynuacji. Aktualnie wciąż rozwijana jest wersja "The Sims 4". Najnowsze rozszerzenie pojawiło się w grudniu ubiegłego roku.

Produkcja Margot Robbie nie będzie pierwszą próbą przeniesienia "The Sims" na ekrany kinowe. Film został zapowiedziany w 2007 roku. Miał powstać dla 20th Century Fox. Za scenariusz odpowiadał Brian Lynch. Projekt nigdy jednak nie ruszył z miejsca. Oficjalnie został jednak skasowany dopiero po zakupie 20th Century Fox przez Disneya.

Zwiastun gry "The Sims 4"
Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones