Filmweb sp. z o.o.
https://www.filmweb.pl/news/McConaughey+w+ultra+krwawym+westernie+tw%C3%B3rcy+%22Oldboya%22-132266

McConaughey w ultra krwawym westernie twórcy "Oldboya"?

  • Collider
  • autor: mp
  • Filmy
Powraca pomysł realizacji westernu "The Brigands of Rattleborge". Projekt właśnie zyskał nowy dom - Amazon Studios. Przy okazji zmieniono mu też tytuł na "The Brigands of Rattlecreek".

GettyImages-1028796726.jpg
Getty Images © Rich Polk


Co więcej, portal Collider twierdzi, że jedną z dwóch głównych ról ma szansę zagrać Matthew McConaughey ("Kokainowy Rick", "Witaj w klubie"). Jego partnerem ma być gwiazda równie wielkiego kalibru.

"The Brigands of Rattlecreek" to projekt, który zaistniał w 2006 roku, kiedy to scenariusz nieznanego wtedy S. Craiga Zahlera znalazł się na Czarnej Liście (rocznym zestawieniu najlepszych niezrealizowanych tekstów krążących po Hollywood).

W 2012 roku filmem zainteresował się Chan-wook Park ("Oldboy"). Niestety nie wystarczyło to, by obraz powstał. Tymczasem kariera Zahlera nabrała rumieńców po jego reżyserskim pełnometrażowym debiucie "Bone Tomahawk"w 2015 roku. Mimo to trzeba było czekać prawie cztery lata, by projekt, z którym Park wciąż jest związany, znalazł zainteresowanego nim inwestora.

"The Brigands of Rattlecreek" określany jest jako wyjątkowo krwawy i brutalny western. Jego bohaterami są szeryf małego miasteczka i lekarz. Łączą oni siły, by zemścić się na grupie bandytów, którzy terroryzują mieszkańców podczas ulewnej burzy.

McConaughey ma wcieli się w postać lekarza. Producentem całości będzie Brad Fischer ("Suspiria", "Wyspa tajemnic").

zobacz też: