Millie Bobby Brown w nowym filmie braci Russo

Variety / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Millie+Bobby+Brown+w+nowym+filmie+braci+Russo-140665
Millie Bobby Brown w nowym filmie braci Russo
źródło: Getty Images
autor: Mike Coppola
Millie Bobby Brown ("Stranger Things", "Enola Holmes") będzie gwiazdą filmu science-fiction "The Electric State". Za kamerą staną bracia Anthony i Joe Russo ("Avengers: Koniec gry"). Projekt powstaje dla studia Universal Pictures.

"The Electric State" będzie ekranizacją ilustrowanej książki, której autorem jest szwedzki artysta Simon Stålenhag, na podstawie twórczości którego zrealizowano serial "Opowieści z Pętli".
 
Akcja filmu ma rozgrywać się w alternatywnej przyszłości. Główną bohaterką jest nastolatka (Brown), która wyrusza na poszukiwanie zaginionego brata w towarzystwie wysłanego przez niego dziwnego, ale uroczego robota.

Jesteśmy podekscytowani umową ze studiem Universal, które zobowiązało się wprowadzić "Electric State" do kin. To wspaniała wiadomość dla nas jako filmowców oraz dla widzów na całym świecie, którzy chcą mieć okazję ponownie doświadczać filmów w kinach. To również pozytywny znak, że - gdy szczepionki staną się dostępne - rynek kinowy wróci, czytamy w oświadczeniu braci Russo.

Bracia rozwijają projekt od 2017 roku, gdy nabyli prawa do ekranizacji. Wśród producentów są również Andy i Barbara Muschietti. Początkowo mówiło się, że to Muschietti ("To") wyreżyseruje film. Scenariusz napisali Christopher Markus i Stephen McFeely, z którymi bracia Russo pracowali przy wszystkich swoich projektach dla Marvela.
Udostępnij: