Na ten film nie zabierzecie dzieci. Puchatek i Prosiaczek jako slasherowi zabójcy

Variety / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Na+ten+film+nie+zabierzecie+dzieci.+Puchatek+i+Prosiaczek+jako+slasherowi+zab%C3%B3jcy-146624
Na ten film nie zabierzecie dzieci. Puchatek i Prosiaczek jako slasherowi zabójcy
Co się stanie, kiedy Kubuś Puchatek i przyjaciele znajdą się w domenie publicznej? Właśnie poznaliśmy odpowiedź. Jest nią slasher "Winnie-The-Pooh: Blood and Honey".

Kubuś Puchatek i Prosiaczek urządzają krwawą jatkęZdjęcia do filmu "Winnie-The-Pooh: Blood and Honey" już się zakończyły. Obecnie trwa postprodukcja. Za kamerą stanął Rhys Waterfield, który ma w post produkcji jeszcze kilka innych tanich horrorów (na przykład "Demonic Christmas Tree"). Przygotował również scenariusz korzystając z tego, że od kilku miesięcy postacie stworzone przez A.A. Milne są już w domenie publicznej.

W "Winnie-The-Pooh: Blood and Honey" Krzyś jest już dorosły i właśnie wyjechał na studia. Kubuś Puchatek i Prosiaczek nie radzą sobie z uczuciem porzucenia i nie potrafią o siebie zadbać. Pozbawieni kojącego wpływu Krzysia dziczeją, czego efektem będzie urządzona przez nich krwawa rzeź.

Film został nakręcony w ciągu 10 dniu niedaleko Ashdown Forest, który stanowił inspirację dla Stumilowego Lasu.


Kubuś Puchatek - kultowa postaćKubuś Puchatek jest bohaterem książki dla dzieci autorstwa A.A. Milne'a wydanej po raz pierwszy w 1926 roku. Pisarz stworzył go na potrzeby swojego syna, Christophera Robina Milne'a. Pierwowzorami Kubusia, Prosiaczka i innych mieszkańców Stumilowego Lasu były zabawki chłopca. Oryginalnie pluszowy miś (i co za tym idzie bohater) nosił imię niedźwiedzicy Winnipeg (Winnie), którą Milne z synem widzieli w londyńskim zoo. W Polsce postać znana jest głównie jako Kubuś Puchatek (za sprawą przekładu Ireny Tuwim). Funkcjonuje również jako Fredzia Phi-Phi (w tłumaczeniu Moniki Adamczyk-Garbowskiej).

W kulturze masowej wygląd Kubusia Puchatka kojarzy się głównie z wersją wytwórni Walta Disneya. Koncern nabył prawa do postaci w 1966 roku i uczynił z niej jedną ze swoich najbardziej dochodowych marek. Wyłączność Disneya wygasła pod koniec 2021 roku, 95 lat po publikacji pierwszej książki przez Milne'a.

7 wspaniałych - krwiożercze zwierzęta atakują