Nabór do międzynarodowego programu EKRAN+ 2021 otwarty

Informacja nadesłana
https://www.filmweb.pl/news/Nab%C3%B3r+do+mi%C4%99dzynarodowego+programu+EKRAN%2B+2021+otwarty-141324

Ogłaszamy nabór do kolejnej edycji międzynarodowego programu szkoleniowego dla reżyserów/scenarzystów-reżyserów EKRAN+. W trakcie programu zrealizujesz dwie sceny, znajdziesz i dopracujesz właściwy ton oraz wizualny język swojego przyszłego filmu. Termin składania aplikacji do programu upływa 12 kwietnia 2021 roku. Udział w programie jest bezpłatny.
Czym jest EKRAN+?EKRAN+ to 22-dniowy projekt, którego celem jest rozwój scenariuszy/treatmentów i realizacja dwóch scen z każdego projektu pod okiem uznanych międzynarodowych twórców filmowych takich jak: Wojciech Marczewski (dyrektor Programu EKRAN+), Paweł Pawlikowski, Ildiko Enyedi, Antoine Jaccoud, Udayan Prasad, Marilyn Milgrom, Margaret Glover, Denijal Hasanović, Volker Schloendorff, Roshanak Behesht Nedjad i Christoph Hochhäusler.

Każdy z uczestniczących projektów jest reprezentowany przez Zespół Kreatywny składający się z reżysera (albo scenarzysty/reżysera), scenarzysty (albo współscenarzysty), autora zdjęć i producenta.

Program EKRAN+ obejmuje:- rozwój treatmentu/scenariusza, poprzez grupową i indywidualną pracę nad scenariuszami /treatmentami;
- przygotowanie do zdjęć: casting, realizację storyboardów i indywidualne konsultacje z opiekunami artystycznymi;
- zdjęcia;
- konsultacje reżyserskie z opiekunami artystycznymi;
- montaż;
- ewaluację grupową i przeprowadzoną indywidualnie z opiekunem artystycznym analizę zrealizowanych scen.

Zespołowi Kreatywnemu oferujemy wybór lokacji, aktorów, scenografii z uwzględnieniem określonych logistycznych i budżetowych ograniczeń.

Co możesz osiągnąć dzięki udziałowi w programie?Każdy Zespół Kreatywny kończy kurs EKRAN+ z dobrze rozwiniętym treatmentem albo pierwszym draftem scenariusza oraz dwiema zrealizowanymi scenami prezentującymi ton, gatunek i wizualny język projektu.

Zrealizowane sceny możesz wykorzystać jako demo/pilot, materiał wizualny towarzyszący scenariuszowi, który może być pomocny przy poszukiwaniu partnerów i źródeł finansowania dla filmu.

Dzięki pracy nad scenami w praktyce na planie filmowym sprawdzisz jaki styl najlepiej działa dla twojej historii, a udział w programie możesz traktować jako kreatywny test czy "wizualne laboratorium" przed rozpoczęciem właściwej pracy nad filmem.

Czy EKRAN+ jest dla Ciebie i ile to kosztuje?EKRAN+ opiera się na pracy zespołowej profesjonalistów z różnych dziedzin filmowych. Głównymi uczestnikami są europejscy reżyserzy lub scenarzyści-reżyserzy, którzy mają już na koncie film pełnometrażowy albo kilka krótkometrażowych. Uczestnikami aplikującego zespołu są: reżyser/reżyser-scenarzysta, scenarzysta lub współscenarzysta, producent zaangażowany w projekt, autor zdjęć. Udział w programie jest całkowicie bezpłatny.

Czekamy na Twoje zgłoszenie do 12 kwietniaAby zgłosić chęć udziału w programie należy wypełnić formularz rejestracyjny dostępny na stronie www.ekranplus.eu.
Na zgłoszenia czekamy do 12 kwietnia 2021 roku.

Harmonogram sesjiProgram jest podzielony na trzy sesje oraz dodatkową dwudniową sesję follow-up, które zaplanowane są w terminie:

- sesja 1: 7 – 10 czerwca 2021, uczestnicy: reżyserzy i scenarzyści
- sesja 2: 19 – 27 lipca 2021, uczestnicy: reżyserzy i scenarzyści
- sesja 3: 27 września – 5 października 2021, uczestnicy: reżyserzy i scenarzyści, operatorzy, producenci
- Follow-up (sesja opcjonalna): grudzień 2021, uczestnicy: reżyserzy, scenarzyści.

Harmonogram EKRAN+ 2021 będzie na bieżąco dostosowywany do sytuacji związanej z pandemią COVID-19. Szczegółowy opis poszczególnych sesji znajduje się na stronie programu EKRAN+.

Obejrzyj making of EKRAN+ 2020: https://www.youtube.com/watch?v=okEFTL8uNz0
Obejrzyj wypowiedzi dotychczasowych uczestników: https://www.youtube.com/playlist?list=PL6V8r15dNesJWBdE1WETGdbsQpj8jYq9x
Udostępnij: