Nagrody IDA: Dokumenty Netfliksa tryumfują

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Nagrody+IDA%3A+Dokumenty+Netfliksa+tryumfuj%C4%85-140928
Nagrody IDA: Dokumenty Netfliksa tryumfują
International Documentary Association, działające od 1982 roku stowarzyszenie non-profit, którego misją jest promowanie twórców filmów dokumentalnych i zaangażowanie w zwiększanie świadomości społecznej w zakresie gatunku dokumentalnego, przyznało swoje nagrody.

Za najlepszy film został uznany wyprodukowany przez Netflix "Obóz godności: Rewolucja w życiu niepełnosprawnych". Streamingowy gigant zgarnął też nagrody dla najlepszego filmu krótkometrażowego ("John grał dla kosmitów") oraz serialu ("Last Chance U") oraz za najlepszy montaż ("Dick Johnson nie żyje") i muzykę ("Czego nauczyła mnie ośmiornica").

"Obóz godności" opowiada o rewolucyjnym ruchu, który powstał na terenie tymczasowego obozowiska położonego nieopodal Woodstocku, gdzie wakacje spędzali nastolatkowie z niepełnosprawnościami. Film wyreżyserowany wspólnie przez nagrodzoną Emmy Nicole Newnham i byłego uczestnika obozów Jima LeBrechta, opowiada nieznaną szerzej historię tej wyjątkowej inicjatywy, która stała się zalążkiem wielkiej zmiany. Producentami wykonawczymi są m.in. prezydent Barack Obama i Michelle Obama oraz nominowany do Oscara Howard Gertler ("Jak przetrwać zarazę"). Produkcja została także doceniona za kreatywne wykorzystanie archiwalnych materiałów. 

Zobaczcie zwiastun: Zdobycie nagrody IDA nie oznacza, że produkcja zostanie doceniona także przez Amerykańską Akademię Filmową. Statystyki pokazują, że w ciągu ostatnich pięciu lat tylko jeden z nagrodzonych przez stowarzyszenie filmów zdobył także Oscara. Był nim "O.J.: Made in America" z 2016 roku. 

Najlepszy film: "Obóz godności: Rewolucja w życiu niepełnosprawnych"
Najlepszy reżyser: Garrett Bradley (za "Time")
Najlepszy film krótkometrażowy: "John grał dla kosmitów"
Najlepszy serial: "Last chance U"
Najlepszy dokument wieloczęściowy: "Utracone dzieci Atlanty"

Wszystkich nagrodzonych możecie zobaczyć TUTAJ

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones