Nakręcił "Jurassic World 2", teraz wyreżyseruje "Władcę Pierścieni"

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Nakr%C4%99ci%C5%82+%22Jurassic+World+2%22%2C+teraz+wyre%C5%BCyseruje+%22W%C5%82adc%C4%99+Pier%C5%9Bcieni%22-133759
Amazon ogłosił nazwisko pierwszego z reżyserów serialu "The Lord of the Rings". To J.A. Bayona ("Jurassic World: Upadłe królestwo").


Katalończyk nakręci dwa pierwsze odcinki serialu. Został również jednym z producentów wykonawczych całości, razem ze swoją biznesową partnerką Belén Atienzą.

Twórcami "The Lord of the Rings"Patrick McKay i John D. Payne. Kierują oni zespołem scenarzystów, do którego należą m.in.: Gennifer Hutchison ("Breaking Bad") i Bryan Cogman ("Gra o tron").

Serial inspirowany jest prozą J.R.R. Tolkiena. Poznamy w nim wydarzenia z Drugiej Ery Słońca, kiedy to Sauron, ukrywający wtedy swoją prawdziwą tożsamość i jako Annatar uwiódł swoją mądrością i hojnością króla elfów z Eregionu, Celebrimbora. Wspólnie skonstruowali wiele cudów, w tym właśnie Pierścienie Mocy. Później Sauron wykuł w swojej mrocznej kryjówce Jedyny Pierścień. Gdy elfy się o tym dowiedziały, wybuchła wojna, która zakończyłaby się całkowitą klęską wrogów Saurona, gdyby nie nagłe pojawienie się wojsk Numenoru, zamorskiego królestwa ludzi, najpotężniejszego w dziejach tej rasy.

Przez kolejne setki lat mroczny władca Mordoru knuł w ukryciu spiski, a Numenor rósł w potęgę. W końcu ludzie zaatakowali Mordor i popełnili najbardziej katastrofalny błąd w swoich dziejach - spętanego Saurona zabrali i uwięzili na swojej wyspie. Tam udało mu się zatruć władców Numenoru jadem pychy, czego konsekwencją była podjęta przez nich próba zdobycia siedziby Valarów. Inwazja zakończyła się przemianą świata i zatopieniem Numenoru. Jednak Druga Era trwała dalej. Jej koniec wyznacza wojna z Sauronem ostatniego sojuszu ludzi, elfów i krasnoludów.

Prawa do "The Lord of the Rings" Amazon zakupił za 250 milionów dolarów. W umowie zobowiązał się do realizacji pięciu sezonów. Data serialu nie została oficjalnie ogłoszona, jednak szefowa Amazon Studios Jennifer Salke zasugerowała, że pierwszy sezon mógłby ujrzeć światło dzienne w 2021 roku.