Filmweb sp. z o.o.
https://www.filmweb.pl/news/Neil+Gaiman+szykuje+now%C4%85+wersj%C4%99+serialu+Jima+Hensona-131951

Neil Gaiman szykuje nową wersję serialu Jima Hensona

  • Deadline
  • autor: jp
  • Seriale
Serial Jima Hensona "Bajarz" z lat 80. wraca. Studio Fremantle, The Jim Henson Company i Neil Gaiman łączą siły, by przygotować jego nową wersję.

Jim-Henson-The-Storyteller-2.png

Henson stworzył oryginał w 1987 roku, zainspirowany swoją córką, która interesowała się folklorem i mitologią. Sam wyreżyserował część odcinków, a ich scenarzystą był Anthony Minghella. Serial opowiadał na nowo europejskie legendy, a w postać narratora wcielał się John Hurt.

Gaiman będzie scenarzystą i producentem nowej wersji, która również przeniesie nas do świata baśni i folkloru. Pisarz zapowiada, że projekt będzie przystosowany pod współczesnego, "bindżującego" seriale widza.

W "Bajarzu" najbardziej interesuje mnie to, czego nie wiemy, dodał scenarzysta. Kim był Bajarz, dlaczego opowiadał te historie, czy był goblinem? Chciałbym, by ta "wewnętrzna" historia była równie duża, co ta "zewnętrzna". Dowiemy się, kim jest Bajarz, dowiemy się nawet rzeczy, o których nie wiedzieliśmy, że ich nie wiemy. Rozpoczniemy w północnym królestwie, gdzie opowiadanie historii jest zabronione i karane więzieniem bądź śmiercią.

Neil Gaiman to ekspert od folkloru i mitologii, nie mówiąc o tym, że sam jest naszym współczesnym "bajarzem", powiedziała Lisa Henson. Myślę, że gdyby był aktorem, musiałby wcielić się w samego Bajarza, bo uosabia to, czym jest nasz narrator: mistrza słów, który potrafi zabawić odbiorcę samą potęgą opowieści.

zobacz też: