Ben Kingsley opowie o "Drastycznych przypadkach" Neila Gaimana

Variety / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Ben+Kingsley+opowie+o+%22Drastycznych+przypadkach%22+Neila+Gaimana-147997
Ben Kingsley opowie o "Drastycznych przypadkach" Neila Gaimana
źródło: Getty Images
autor: Paul Morigi
"Drastyczne przypadki", debiutancka powieść graficzna Neila Gaimana z rysunkami Dave'a McKeana, zostanie przeniesiona na wielki ekran. Gwiazdą produkcji będzie Ben Kingsley, który wcieli się w postać rehabilitanta.


Co wiemy o "Drastcznych przypadkach", adaptacji komiksowego debiutu Neila Gaimana?


Za kamerą "Violent Cases" stanie reżyser Colm McCarthy ("Peaky Blinders"). Scenariusz napisze Mike Carey. Komiks "Drastyczne przypadki" został wydany w Polsce nakładem wydawnictwa Egmont. W oficjalnym opisie możemy przeczytać: 

"Drastyczne przypadki" to historia o chłopcu, żyjącym w Anglii w latach 60. XX wieku. Bohater wspomina, jak w dzieciństwie doznał urazu ręki i musiał skorzystać z pomocy pewnego rehabilitanta. Stary człowiek okazał się z pochodzenia polsko-żydowskim Amerykaninem. Dawno temu musiał uciekać z Ameryki do Wielkiej Brytanii, gdyż był kręgarzem... Ala Caponego i znał zbyt wiele sekretów swego szefa. Podczas zabiegów staruszek snuje opowieści z przeszłości. Stopniowo Anglia lat 60. i Chicago lat 20. XX wieku stapiają się w jedną przepięknie narysowaną i poruszająco opowiedzianą  historię o przeszłości i złu. Ten komiks to opowieść o dziecięcych lękach, o dawnych gangsterach i zemście po latach.

Najważniejsze role Bena Kingsleya


Ben Kingsley to laureat Oscara za rolę Mahatmy Ghandiego w dramacie biograficznym Richarda Attenborougha "Ghandi". W jego filmografii znajdziemy również występy w takich filmach jak "Maurycy" Jamesa Ivory'ego, "Bugsy" Barry'ego Levinsona, "Lista Schindlera" Stevena Spielberga, "Śmierć i dziewczyna" Romana Polańskiego czy "Wyspa tajemnic" Martina Scorsesego. Niedawno mogliśmy oglądać go w widowisku "Shang-Chi i legenda dziesięciu pierścieni". 

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones