Netflix zbuduje serialowy świat "Assassin's Creed"

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Netflix+buduje+filmowo-serialowe+uniwersum+%22Assassin%27s+Creed%22-139964
Netflix zbuduje serialowy świat "Assassin's Creed"
Netflix szykuje się do stworzenia ekranowego uniwersum "Assassin's Creed". Streamingowy gigant podpisał umowę z firmą Ubisoft na realizację seriali fabularnych, animowanych i anime opartych na bestsellerowej grze.

Na pierwszy ogień idzie aktorski projekt określany jako "epicka, naginająca reguły gatunku adaptacja". Producentami wykonawczymi przedsięwzięcia będą Jason Altman z Ubisoftu oraz  Danielle Kreinik ("Mythic Quest: Raven's Banquet").

Pierwsza część "Assassin's Creed" trafiła na półki sklepów w 2007 roku. Od tego czasu seria sprzedała się w łącznym nakładzie 155 milionów egzemplarzy. W 2016 roku wytwórnia 20th Century Fox wypuściła do kin ekranizację gry z Michaelem Fassbenderem w roli głównej. Film nie spotkał się jednak z ciepłym przyjęciem wśród fanów i recenzentów. Ponadto okazał się kasową klapą.    

Akcja pierwszego "Assassin's Creed" rozgrywa się w 1191 roku. Trzecia Krucjata rozdziera Ziemię Świętą. Jako asasyn Altair gracz musi doprowadzić do zakończenia walk. Może przy tym skorzystać ze wszystkich, dostępnych środków. Skrada się po cichu i zadaje zabójcze ciosy. Jego działania wpłyną na historię i przyszłość całego świata.    
Udostępnij: