Netflix ma swoją "Batgirl". Nakręcony "Mothership" z Halle Berry skasowany

The Hollywood Reporter / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Netflix+kasuje+nakr%C4%99cony+film+%22The+Mothership%22.+Jego+gwiazd%C4%85+jest+Halle+Berry-153801
Netflix ma swoją "Batgirl". Nakręcony "Mothership" z Halle Berry skasowany
źródło: Getty Images
autor: NDZ/Star Max
Epidemia kasowania (prawie) gotowych projektów rozlewa się po kolejnych platformach. Śladem HBO (Max), które skasowało "Batgirl", podąża właśnie Netflix. Jak ujawnił Jeff Sneider, platforma właśnie skasowała film "The Mothership".

Film z Halle Berry trafił do kosza"The Mothership" to opowieść o kobiecie, której mąż zniknął w tajemniczych okolicznościach. Rok po tym wydarzeniu pod swoim domem bohaterka odkrywa obiekt, który ewidentnie nie pochodzi z Ziemi.

Za film odpowiadał Matt Charman, scenarzysta nominowany do Oscara za "Most szpiegów". "The Mothership" miał być jego pełnometrażowym debiutem reżyserskim.

W głównej roli wystąpiła Halle Berry. W obsadzie znaleźli się oprócz niej także: Molly Parker, John Ortiz i Omari Hardwick.

Zdjęcia do "The Mothership" zostały już nakręcone. Okazało się jednak, że potrzebne są dokrętki. I w tym momencie do akcji wkroczył Netflix. Platforma nie zgodziła się na powrót ekipy na plan i zamiast tego cały projekt trafił do kosza.

GettyImages-1473264073.jpg Getty Images © Lionel Hahn


Co dalej ze współpracą Halle Berry z Netfliksem?Halle Berry od kilku lat współpracuje z platformą. To właśnie Netflix kupił jej pełnometrażowy debiut reżyserski "Poobijana" po jego premierze na festiwalu w Toronto.

W przygotowaniu jest "The Union", w którym Berry zagra u boku Marka Wahlberga.

Co ciekawe, informacja o kasacji "The Mothership" pojawia się wkrótce po tym, jak Scott Stuber ogłosił, że żegna się z Netfliksem, by założyć własną firmę. A to właśnie szef działu filmowego platformy odpowiadał za przyciągnięcie Berry.

Zwiastun filmu "Poobijana"
Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones