Nicolas Winding Refn nakręcił serial dla Netfliksa. Premiera "Copenhagen Cowboy" jeszcze w tym roku

Variety / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Nicolas+Winding+Refn+nakr%C4%99ci%C5%82+serial+dla+Netfliksa.+Premiera+%22Copenhagen+Cowboy%22+jeszcze+w+tym+roku-147174
Nicolas Winding Refn nakręcił serial dla Netfliksa. Premiera "Copenhagen Cowboy" jeszcze w tym roku
źródło: Getty Images
autor: Stephane Cardinale - Corbis
Netflix ogłosił, że pod koniec roku zaprezentuje widzom nowy serial Nicolasa Windinga Refna ("Drive", "Bronson"). 6-odcinkowy "Copenhagen Cowboy" zapowiadany jest jako poetyckie kino neo-noir.       

"Copenhagen Cowboy": szczegóły serialuGłówną bohaterką serialu będzie młodziutka Miu (znana z "The Rain" Angela Bundalovic), która wkracza w półświatek Kopenhagi. "Copenhagen Cowboy" ma być dla Refna powrotem do artystycznych korzeni i klimatów znanych z kultowej trylogii "Pusher".

W "Copenhagen Cowboy" wracam do przeszłości, aby ukształtować swoją przyszłość. Tworzę serial będący rozszerzeniem moich stale ewoluujących alter ego, które tym razem przybrały postać młodej bohaterki Miu - tłumaczy Refn. Reżyser zapowiada, że "CH" to początek jego dłuższej współpracy z Netfliksem.      


W obsadzie serialu prócz Bundalovic znaleźli się także: Lola Corfixen, Zlatko Buric, Andreas Lykke Jørgensen, Jason Hendil-Forssell, Li Ii Zhang, Dragana Milutinovic, Mikael Bertelsen oraz Mads Brügger.

Nicolas Winding Refn: skąd go znamy?Nicolas Winding Refn zadebiutował jako reżyser w 1996 roku niskobudżetowym dramatem kryminalnym "Pusher". Opowieść o perypetiach dealera narkotykowego okazała się wielkim przebojem duńskich kin, otwierając swojemu twórcy oraz aktorom (Mads Mikkelsen, Kim Bodnia) drzwi do międzynarodowej kariery. W 2004 i 2005 roku na ekrany trafiły dwie równie udane co oryginał kontynuacje "Pushera".    

Największym hitem kasowym w karierze Refna pozostaje "Drive" z Ryanem Goslingiem w roli głównej. Nagrodzony w Cannes film z 2011 roku opowiada historię bezimiennego mistrza kierownicy, który za sprawą swojej sąsiadki wikła się w krwawe gangsterskie porachunki.

Zwiastun filmu "Drive"
Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones