Refn dzieciom. Twórca "Drive" nakręci "Piątkę przyjaciół"

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Nicolas+Winding+Refn%2C+re%C5%BCyser+%22Drive%22+i+%22Neon+Demon%22%2C+nakr%C4%99ci+%22Pi%C4%85tke+przyjaci%C3%B3%C5%82%22-151272
Refn dzieciom. Twórca "Drive" nakręci "Piątkę przyjaciół"
źródło: Getty Images
autor: Mondadori Portfolio
Nicolas Winding Refn - twórca "Drive" i "Neon Demon" - stworzy serialowy reboot "Piątki przyjaciół". To seria popularnych w Danii i Wielkiej Brytanii familijnych opowieści na podstawie klasycznych książek dla dzieci autorstwa Enid Blyton.   

Nicolas Winding Refn i "Piątka przyjaciół" - czego się spodziewać?


Blyton napisała 21 książek o przygodach czworga urwisów: Juliana, Dicka, Anne, George'a oraz ich psa Timmy'ego, pierwszą z nich była "Piątka na wyspie skarbów" z 1942 roku. Od tamtej pory ich adaptacje pojawiają się w duńskich oraz brytyjskich kinach i w telewizji regularnie. 

Refn będzie showrunnerem i producentem limitowanego serialu, do którego zdjęcia już ruszyły - całość współprodukuje jego firma NWR Originals wraz z należącym do BBC Moonage Pictures, zaś jako pierwsi obejrzą ją widzowie BBC i niemieckiego ZDF. Za kamerą trzech 90-minutowych odcinków stoi Tim Kirkby ("The Pentaverate"). 

Jeśli jesteście zdziwieni tym wyborem, Refn uspokaja: Przez całe życie walczyłem o to, by ocalić w sobie dziecko, ocalić tę potrzebę przygody. Wymyślając tę historię na nowo, mogę tego dokonać. A przy okazji podzielić się tą potrzebą z nową widownią, zarazić ich pasją do celebrowania dzieciństwa". 

Nicolas Winding Refn: skąd go znamy?


Nicolas Winding Refn zadebiutował jako reżyser w 1996 roku niskobudżetowym dramatem kryminalnym "Pusher". Opowieść o perypetiach dealera narkotykowego okazała się wielkim przebojem duńskich kin, otwierając swojemu twórcy oraz aktorom (Mads Mikkelsen, Kim Bodnia) drzwi do międzynarodowej kariery. W 2004 i 2005 roku na ekrany trafiły dwie równie udane co oryginał kontynuacje "Pushera".     

Największym hitem kasowym w karierze Refna pozostaje "Drive" z Ryanem Goslingiem w roli głównej. Nagrodzony w Cannes film z 2011 roku opowiada historię bezimiennego mistrza kierownicy, który za sprawą swojej sąsiadki wikła się w krwawe gangsterskie porachunki. Z kolei ostatnim autorskim projektem jest zrealizowany dla Netfliksa serial "Kowbojka z Kopenhagi". Oto jego zwiastun:

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones