Nie żyje Terry Carter. Pułkownik Tigh z serialu "Battlestar Galactica" miał 95 lat

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Nie+%C5%BCyje+Terry+Carter.+Pu%C5%82kownik+Tigh+z+serialu+%22Battlestar+Galactica%22+mia%C5%82+95+lat-155201
Nie żyje Terry Carter. Pułkownik Tigh z serialu "Battlestar Galactica" miał 95 lat
źródło: Getty Images
autor: NurPhoto
We wtorek w swoim domu w Nowym Jorku zmarł Terry Carter – aktor najlepiej znany z ról w serialach "Szeryf McCloud" i "Battlestar Galactica". W jego filmografii znajdziemy też takie tytuły jak "Foxy Brown", "Benji" czy "W interesie narodu". Miał 95 lat. Smutną informację przekazał mediom jego syn.

Terry Carter jako pułkownik Tigh w serialu "Battlestar Galactica"

Kim był Terry Carter? Początki kariery


Terry Carter urodził się 16 grudnia 1928 roku. Od początku trwającej ponad pół wieku kariery przekraczał granice rasowe. Jako jeden z pierwszych czarnych aktorów regularnie pojawiał się w popularnym sitcomie – "The Phil Silvers Show". W latach 1955–1959 wystąpił w 92 odcinkach. Był też pierwszym czarnym prezenterem telewizyjnym w Nowej Anglii, gdzie prowadził programy informacyjne dla nadającej z Bostonu stacji WBZ-TV Eyewitness News. Pierwszą większą rolę zagrał w telewizyjnym kryminale "Company of Killers".

Najważniejszerole Terry'ego Cartera


Najważniejsze role Terry'ego Cartera to sierżant Joe Broadhurst z "Szeryfa McClouda" i pułkownik Tigh z "Battlestar Galactica". W jego filmografii znajdziemy też wyreżyserowany przez Tinto Brassa dramat erotyczny "Czarne na białym" czy "Foxy Brown" Jacka Hilla. Grywał zarówno w filmach familijnych ("Benji"), jak i horrorach i kryminałach ("Abby", "Komandor Hamilton"). Gościnnie pojawił się w takich popularnych produkcjach jak "Naked City", "Doktor Kildare", "The Fall Guy", "The Highwayman" czy "Hamilton". Jego filmografię zamyka szwedzki thriller "W interesie narodu".

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones