Nowa odsłona "Star Trek" w drodze na ekran

Variety / autor: Ewelina Leszczyńska /
Filmweb Sp. z o. o. Sp. k.
https://www.filmweb.pl/news/Nowa+ods%C5%82ona+%22Star+Trek%22+w+drodze+na+ekran-137771
Nowa odsłona "Star Trek" w drodze na ekran
Ulubieni bohaterowie fanów wrócą w nowej odsłonie "Star Trek". Serial trafi na platformę streamingową CBS All Access. W "Star Trek: Strange New Worlds" zobaczymy Ansona Mounta jako kapitana Christophera Pike'a, Rebeccę Romijn jako Numer Jeden i Ethana Pecka jako oficera naukowego Spocka. Akcja będzie się toczyć 10 lat przed objęciem U.S.S. Enterprise przez kapitana Kirka.

Fani pokochali Ansona Mounta, Rebeccę Romijn i Ethana Pecka w rolach tych ikonicznych postaci od pierwszej chwili, kiedy pojawiły się one w ostatnim sezonie "Star Trek: Discovery" – mówi Julie McNamara, dyrektor programowa platformy. Nowy serial będzie będzie doskonałym dopełnieniem franczyzy i pozwoli spojrzeć na cykl z nowej perspektywy.

Za scenariusz nowych odcinków odpowiadać będą nagrodzony Oscarem za scenariusz "Pięknego umysłu" Akiva Goldsman oraz Alex Kurtzman i Jenny Lumet, którzy wraz z Henrym Alonso Myersem, Heather Kadin, Rodem Roddenberrym i Trevorem Rothem będą także producentami wykonawczymi. Goldsman, będący twórcą "Star Trek: Picard", nie kryje entuzjazmu. To dosłownie spełnienie moich marzeń – mówi. Od wczesnych lat 70. wyobrażałem sobie, że stoję na mostku Enterprise. Kontynuacja podróży z Alexem, Henrym i wspaniałą ekipą CBS jest dla mnie zaszczytem.

Alex Kurtzman, mający na koncie scenariusze do licznych filmów i seriali z uniwersum "Star Trek", w 2018 roku podpisał z CBS pięcioletni kontrakt. Twórca będzie nadzorował rozwój kolejnych odsłon serii realizowanych dla stacji.
Udostępnij: