Nowy film Clinta Eastwooda "Przemytnik" już na Blu-ray i DVD

  • Informacja nadesłana
  • DVD/Blu-ray, Filmy
"Przemytnik" to pierwszy od zrealizowanego w 2009 roku "Gran Torino" film, w którym laureat Oscara Clint Eastwood pracował po obu stronach kamery – jako reżyser i odtwórca głównej roli. Oparta na faktach produkcja, w której obok Clinta Eastwooda wystąpili Dianne Wiest, Bradley Cooper i Laurence Fishburne, zadebiutuje na 4K UHD Blu-ray, Blu-ray i DVD już 17 lipca!

PRZEMYTNIK_PLANSZA.png

Earl Stone (Clint Eastwood) ma ponad 80 lat. Nie ma pieniędzy, jest samotny i grozi mu zajęcie przez bank zadłużonego biznesu. Właśnie wtedy otrzymuje ofertę pracy, która wymaga od niego jedynie jazdy samochodem. W ten prosty sposób Earl staje się kurierem narkotykowym na usługach kartelu, z czego zupełnie nie zdaje sobie sprawy. Dobrze sobie radzi. W zasadzie tak dobrze, że wielkość przewożonych przez niego ładunków stale wzrasta, a sam Earl dostaje pomocnika. Trafia także na celownik znanego ze swej determinacji agenta DEA Colina Batesa (Bradley Cooper). Mimo że problemy finansowe Earla odchodzą w niepamięć, błędy popełnione przez niego w przeszłości zaczynają doskwierać mu coraz bardziej. Nie wiadomo jednak, czy zdąży je naprawić, zanim dobiorą się do niego organy ochrony porządku publicznego albo egzekutorzy kartelu.

"Przemytnik" to najnowszy film wyreżyserowany przez Clinta Eastwooda i pierwsza od czasu "Gran Torino" produkcja, w której zagrał także główną rolę. Obraz powstał na podstawie autentycznej historii Leo Sharpa, weterana wojennego, który w latach 80. ubiegłego wieku pracował jako przemytnik narkotyków dla meksykańskiego kartelu Sinaloa.

W ostatnich latach Eastwood stawał przed kamerą zaledwie kilka razy, ale postać Earla skłoniła go do podjęcia tego wysiłku kolejny raz. – Przeczytałem artykuł opublikowany w "New York Timesie" opowiadający o człowieku, który stał się niejako inspiracją dla postaci Earla. Pomyślałem, że fajnie byłoby zagrać kogoś w tym wieku, a w zasadzie w moim wieku. Lubię myśleć, że cały czas coś obserwuję i się czegoś uczę. Earl jest pod tym względem do mnie podobny. Im dłużej żyjesz na tym świecie, tym bardziej sobie uświadamiasz, jak mało o nim wiesz. Dlatego nie przestajesz się uczyć – mówi Clint Eastwood.

Na ekrany amerykańskich kin "Przemytnik" wszedł 14 grudnia 2018 roku, gdzie został bardzo dobrze przyjęty przez widzów i krytyków, a David Ehrlich na łamach serwisu IndieWire nazwał go "jednym z najlepszych w dorobku Clinta Eastwooda".

MATERIAŁY DODATKOWE W WYDANIU BLU-RAY:
- Na planie "Przemytnika": Nikt nie ucieka wiecznie: dołącz do Clinta Eastwooda, aktora, producenta i reżysera w jednej osobie oraz do gwiazdorskiej obsady i ekipy "Przemytnika" - brawurowego powrotu Eastwooda na wielki ekran
- zobacz teledysk do piosenki Tobyego Keitha "Don't Let The Old Man In"


MATERIAŁY DODATKOWE W WYDANIU DVD:
- Na planie "Przemytnika": Nikt nie ucieka wiecznie: dołącz do Clinta Eastwooda, aktora, producenta i reżysera w jednej osobie oraz do gwiazdorskiej obsady i ekipy "Przemytnika" - brawurowego powrotu Eastwooda na wielki ekran

zobacz też:

Ostatnio odwiedzone
wyczyść historię