Filmweb sp. z o.o.
https://www.filmweb.pl/news/Nowy+filmowy+%22Resident+Evil%22+w+r%C4%99kach+autora+%22Podwodnej+pu%C5%82apki%22-131016

Nowy filmowy "Resident Evil" w rękach autora "Podwodnej pułapki"

  • Variety
  • autor: mp
  • Filmy, Gry
"Resident Evil", czyli nowa kinowa adaptacja popularnej serii gier, ma już reżysera. Został nim Johannes Roberts, autor "Po tamtej stronie drzwi", "Podwodnej pułapki" oraz "Nieznajomych: Ofiarowania". Roberts przerobi również scenariusz, nad którym wcześniej pracował Greg Russo.

image.jpg


Szczegóły fabuły nie są na razie znane. Wiadomo jedynie, że jest to całkowity reboot kinowego cyklu, więc powstaje bez udziału obsady znanej z dotychczasowych filmowych części. Russo w jednym z wywiadów sugerował, że inspiracją dla widowiska będzie "Resident Evil 7 Biohazard".

"Resident Evil" rozpoczęło swój kinowy byt w 2002 roku. Fabuła inspirowana jest grami japońskiego Capcomu, które pojawiają się na rynku regularnie od 1996 roku (najnowsza odsłona cyklu miała swoją premierę w styczniu ubiegłego roku). W sumie powstało sześć filmów, które były różnie przyjmowane przez widzów, a ostatnie części w Stanach Zjednoczonych sprzedawały się słabo. Jednak piąta i szósta część trafiły na rynek chiński, gdzie zyskały wielką popularność. Szczególnie udany okazał się "Ostatni rozdział", który w samych Chinach zarobił 160 milionów dolarów. Łącznie cykl "Resident Evil" przyniósł kinowe wpływy przekraczające 1,2 mld dolarów. Czyni to z niego najbardziej kasową filmową serię opartą na grach wideo. Jest to również największy sukces finansowych niezależnych horrorów europejskich.

"Resident Evil" powstanie dla niemieckiego studia Constantin Film. Jego producentem jest James Wan. Zdjęcia planowane są na przyszły rok.

3 21

zobacz też: