PLOTKA: Spielberg wyreżyseruje filmowe "Halo"?

SCI FI Wire / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/PLOTKA%3A+Spielberg+wyre%C5%BCyseruje+filmowe+%22Halo%22-78553
Fanowska strona gry podaje, iż w press-kicie promującym zbliżającą się powieść z uniwersum "Halo", pojawiają się nowe informacje a propos planowanej adaptacji kinowej. Twórcami filmu mają być Steven Spielberg i Dreamworks, a sam projekt ma ruszyć w 2012 roku. Mało to prawdopodobne. A Wy, jak myślicie? 


"Halo" to gra na Xboxa będąca shooterem FPP. Opowiada o walce ludzi z kosmitami. W Świętej Wojnie z Zakonem Obcych Ras, Główny Dowódca oddziału żołnierzy Spartan Super Soldier oraz załoga okrętu wojennego znanego jako "Filar Jesieni" rozbijają się na zagadkowej strukturze świecie-okręgu znanej tylko jako "HALO". Teraz Główny Dowódca z pomocą odczuwającej komputerowej S.I. (Cortany), musi odkryć destruktywne tajemnice "HALO", zanim Zakon to zrobi, lub zaryzykować zniszczeniem Ziemi.

Przypomnijmy, iż "Halo" było już raz o krok od powstania. Miał to być debiut Neilla Blomkampa wyprodukowany przez Petera Jacksona według scenariusza Alexa Garlanda. Projekt jednak upadł w 2007 roku, gdyż twórcy nie doszli do porozumienia z producentami. W ten sposób Blomkamp zrealizował "Dystrykt 9". Tymczasem w 2008 roku Stuart Beattie prowadził ostrą kampanię na rzecz realizacji kinowego "Halo". Napisał nawet scenariusz, ale i tym razem nic z tego nie wyszło. Sam Beattie skoncentrował się zatem na swoim debiucie reżyserskim "Tomorrow: When the War Began". 
Udostępnij: