Peter Farrelly ("Green Book") opowie o powstaniu "Rocky'ego". Co wiemy o "I Play Rocky"?

Deadline, World of Reel / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Peter+Farrelly+%28%22Green+Book%22%29+opowie+o+powstaniu+%22Rocky%27ego%22.+Co+wiemy+o+%22I+Play+Rocky%22-155429
Peter Farrelly ("Green Book") opowie o powstaniu "Rocky'ego". Co wiemy o "I Play Rocky"?
źródło: Getty Images
autor: Sunset Boulevard
Peter Farrelly ma nowy projekt. "I Play Rocky" będzie historią powstania jednego z najsłynniejszych dramatów sportowych w historii kina – "Rocky'ego".

GettyImages-1057564300.jpg Getty Images © Michael Tran
Peter Farrelly

Peter Farrelly opowie o powstaniu "Rocky'ego"


Peter Farrelly będzie nie tylko reżyserem, ale także jednym z producentów filmu. Nad scenariuszem pracuje Peter Gamble. Aktualnie trwają poszukiwania odtwórcy głównej roli. Jak na razie Sylvester Stallone nie jest zaangażowany w projekt, który zostanie przedstawiony kupcom podczas zbliżających się targów w Cannes. Krótkie streszczenie brzmi następująco:

Walczący o przetrwanie aktor z częściowo sparaliżowaną twarzą i wadą wymowy pisze scenariusz, który chce kupić duże studio filmowe. Bohater zgadza się go sprzedać tylko pod warunkiem, że zagra główną rolę. Odrzuca pieniądze, które mogłyby zmienić jego życie i pracuje za grosze, aby zrealizować swoje marzenie. Film stał się największym hitem 1976 roku, zdobył 10 nominacji do Oscara i wygrał statuetkę w kategorii najlepszy film. Oto prawdziwa historia powstania kultowego filmu "Rocky".

Zobacz zwiastun komedii "Ricky Stanicky"


Aktualnie filmografię Petera Farrelly'ego zamyka zrealizowana dla Prime Video komedia "Ricky Stanicky". Główne role zagrali w niej Zac Efron i John Cena. Przypominamy zwiastun: "Rocky" w programie Na skróty


Przypominamy odcinek programu Na skróty, w którym opowiadamy o "Rockym". Film przyniósł Sylvestrowi Stallone'owi dwie nominacje do Oscara – za najlepszy scenariusz oryginalny i najlepszą pierwszoplanową rolę męską. 

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones