Carl Weathers nie żyje. Sylvester Stallone żegna przyjaciela z planu serii "Rocky"

Variety / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Carl+Weathers+nie+%C5%BCyje.+Sylvester+Stallone+%C5%BCegna+przyjaciela+z+planu+serii+%22Rocky%22-153935
Carl Weathers nie żyje. Sylvester Stallone żegna przyjaciela z planu serii "Rocky"
źródło: Getty Images
autor: Rebecca Sapp
Wczoraj wieczorem dotarła do nas smutna wiadomość z Hollywood: w wieku 76 lat zmarł Carl Weathers, czyli niezapomniany Apollo Creed z serii "Rocky". Aktora w niezwykle emocjonalny sposób pożegnał w mediach społecznościowych jego ekranowy partner Sylvester Stallone.   

Sylvester Stallone o Carlu Weathersie: był wielkiDzisiejszy dzień jest dla mnie niewiarygodnie smutny. Jestem tak rozdarty, że nawet nie potrafię tego wyrazić - przyznał wyraźnie poruszony Stallone w nagraniu zamieszczonym na Instagramie - Po prostu staram się powstrzymać, ponieważ Carl Weathers był nieodłączną częścią mojego życia, mojego sukcesu. Darzę go niesamowitym uznaniem. Kiedy wszedł do pokoju i po raz pierwszy go zobaczyłem, ujrzałem wielkość. Mimo wszystko nie zdawałem sobie sprawy, jak bardzo był wielki. Nigdy nie osiągnąłbym tego, co udało nam się z "Rockym", bez niego.      


Był absolutnie genialny – miał głos, wzrost, prezencję, zdolności sportowe, ale - co najważniejsze - miał serce i duszę. To straszna strata - dodał Stallone - Był magiczny. Miałem szczęście być częścią jego życia. Walcz dalej, Apollo.


Weathers wystąpił w pierwszych czterech częściach "Rocky'ego", wcielając się w bokserskiego czempiona Apollo Creeda - najpierw rywala, a potem przyjaciela tytułowego bohatera. Choć pięściarz umiera w "Rockym IV", dziedzictwo Weathersa przetrwało dzięki będącej spin-offem cyklu serii "Creed", w której Michael B. Jordan wciela się w rolę syna Apolla.   


Kim był Carl Weathers? Początki karieryCarl Weathers urodził się 14 stycznia 1948 roku. Początkowo wiązał swoją przyszłość z futbolem amerykańskim. Osiągnięcia w tym sporcie zapewniły mu stypendium w prywatnym liceum, a następnie w college'u. Na początku lat 70. zaczął jednak statystować na planach filmowych. Pierwsze znaczące role zagrał "Friday Foster" i "Porachunkach w Bucktown", których gwiazdą była Pam Grier. Mogliśmy zobaczyć go też w jednym z odcinków popularnego serialu "Kung Fu" z Davidem Carradine'em.

Najważniejsze role Carla WeathersaSympatię fanów na całym świecie przyniosła Carlowi Weathersowi role Apollo Creeda oraz pułkownika Ala Dillona z "Predatora" Johna McTiernana. Na uwagę zasługują również jego występy w takich filmach jak "Bliskie spotkania trzeciego stopnia", "Komandosi z Navarony", "Śmiertelne polowanie", "Szalony Jackson" czy "Farciarz Gilmore".

Carl Weathers jako Apollo Creed w filmie "Rocky". Rolę tę powtórzył w czterech kolejnych częściach cyklu

Carl Weathers chętnie występował też w produkcjach telewizyjnych. Mogliśmy go zobaczyć m.in. w serialach "Street Justice", "Gorączka nocy", "Brothers", "Colony", "Chicago Justice". Gościnnie pojawiał się również m.in. w "Starskym i Hutchu", "Ostrym dyżurze" czy "Chicago Fire" i "Chicago P.D.". Jego filmografię zamyka "The Mandalorian", w którym wcielał się w postać Greefa Kargi.


Za co kochamy film "Rocky"?


Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones