Koniec świata? Pixar rozważa reboot wszystkich swoich hitów!

The Playlist / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Pixar+rozwa%C5%BCa+reboot+%22Gdzie+jest+Nemo+%22+oraz+%22Iniemamocnych%22-155872
Koniec świata? Pixar rozważa reboot wszystkich swoich hitów!
Poniższa wiadomość przeznaczona jest wyłącznie dla osób o silnych nerwach. Obszerny artykuł o trudnej sytuacji, w jakiej znalazło się studio animacji Pixar, opublikowany przez Bloomberg wspomina o możliwej nowej strategii, która ma pomóc wyjść wytwórni na prostą. Ten pomysł to reboot wszystkiego, co okazało się hitem.

Jesteście gotowi na reboot "Gdzie jest Nemo?"?Pixar jest jedną z największych ofiar strategii Disneya polegającej na promocji platformy Disney+ oraz pandemii COVID-19. Koncern zdecydował się wtedy wpuszczać animacje Pixara z pominięciem dystrybucji kinowej lub też z równoczesną premierą w kinach i na platformie. Ostatnio próbowano wrócić do starego modelu dystrybucyjnego, ale filmy Pixara okazały się w większości porażkami w box offisie.

W efekcie studio animacji pogrążyło się w problemach finansowych. Zaś Disney szukając wielomiliardowych oszczędności zwolnił całkiem sporą grupę pracowników.


Bloomberg twierdzi w swoim artykule, że nowa strategia Pixara obejmuje zmniejszenie liczby produkowanych filmów. Teraz możemy spodziewać trzech produkcji co dwa lata.

Studio nadal będzie robić - choć mniej - oryginalnych produkcji. Nacisk ma być położony na sequele, spin-offy oraz rebooty. Wszystko to ma podobno pomóc przypomnieć kinowej widowni, że kiedyś kochali filmy Pixara.

Jeśli chodzi o rebooty, to żaden hit Pixara nie jest bezpieczny. Jednak Bloomberg wskazuje dwójkę kandydatów, których odświeżenie jest najbardziej prawdopodobne. Pierwszym jest "Gdzie jest Nemo?". Drugim - "Iniemamocni". Oba z resztą doczekały się kontynuacji/spin-offów.

A tymczasem już wkrótce do kin trafi sequel "W głowie się nie mieści".

Zwiastun filmu "W głowie się nie mieści 2"
Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones