Kultura "woke" to wytrzyma? Będzie czwarty "Austin Powers"

World of Reel / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Plotka%3A+Mike+Myers+powraca+jak+Austin+Powers-155350
Kultura "woke" to wytrzyma? Będzie czwarty "Austin Powers"
Niedawno słynny komik Jerry Seinfeld narzekał, że przez "radykalną lewicę i bzdur w postaci poprawności politycznej" komedia jest gatunkiem zagrożonym wyginięciem. Jego koledzy po fachu zamierzają przetestować jego tezę. Jak bowiem donosi portal World of Reel w przygotowaniu jest "Austin Powers 4".

Czy pokolenie Z będzie się śmiać na "Austinie Powersie 4"?"Austin Powers 4"
powstaje na fali wznowionej popularności komediami sprzed paru dekad (w przygotowaniu jest już przecież nowa "Naga broń"). Od premiery trzeciej części - "Austin Powers i Złoty Członek" - minęło już 22 lata, więc zdążyło dorosnąć całe pokolenie kinomanów, którzy nie mieli okazji widzieć słynnego agenta w kinach.

Rozmowy o czwartej części wracają co kilka lat jak bumerang. Fanem idei kolejnego filmu jest Jay Roach, który jeszcze parę lat temu deklarował, że chętnie stanie za kamerą komedii. Przyznał też, że regularnie rozmawia o tym z gwiazdą cyklu Mikiem Myersem.


Austin Powers to brytyjski szpieg, który w latach 60. decyduje się poddać hibernacji, aby dopaść śmiertelnego wroga - doktora Zło. Odmrożony po trzech dekadach bohater musi się przystosować do nowej rzeczywistości. Myers wcielił się zarówno w Powersa, jak i jego nemezis.

Seria debiutowała w 1997 roku filmem "Austin Powers: Agent specjalnej troski". Komedia okazała się hitem i szybko powstała kontynuacja "Austin Powers 2 - Szpieg, który nie umiera nigdy", a zaraz potem część trzecia "Austin Powers i Złoty Członek".

Portal World of Reel twierdzi, że w Warner Bros. i New Line przymiarki do "Austina Powersa 4" trwają po cichu co najmniej od roku. Niestety nie znamy żadnych szczegółów. Wiadomo jedynie tyle, że w filmie nie pojawi się Mini-Mój, gdyż Verne Troyer zmarł w 2018 roku.

Zwiastun filmu "Austin Powers i Złoty Członek"
Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones