Ponad pół miliona polskich widzów zobaczyło już "Króla Lwa"

Informacja nadesłana
https://www.filmweb.pl/news/Ponad+p%C3%B3%C5%82+miliona+polskich+widz%C3%B3w+zobaczy%C5%82o+ju%C5%BC+%22Kr%C3%B3la+Lwa%22-133979
Znamy już wynik otwarcia "Króla Lwa" w polskich kinach. Od czwartku wieczorem do niedzieli widowisko Disneya obejrzało 512 tysięcy widzów.


Przypomnijmy: oryginalny "Król Lew" okazał się jednym z największych hitów kasowych polskich kin po 1989 roku. W sumie zobaczyło go u nas 2 923 938 osób. Myślicie, że nowa wersja poprawi ten rezultat?

Simba jest młodym, prawowitym następcą tronu po swoim ojcu – królu Mufasie. Jednak nie wszyscy mieszkańcy królestwa cieszą się z jego narodzin. Następcą Mufasy był bowiem dotąd jego brat – Skaza, który nie zamierza tak łatwo oddać władzy. Knując spisek i posuwając się do zdrady, doprowadza do tragedii, w wyniku której to jemu przypada w udziale tron. Simba zostaje wygnany, ale pozostając wierny naukom swojego ojca, Mufasy, bierze sobie do serca swoje królewskie przeznaczenie. Z pomocą dwójki nowopoznanych przyjaciół zamierza odzyskać należne dziedzictwo. Wcześniej musi jednak odszukać swoją drogę ku dorosłości. 

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones