"Król Lew": Premiera Blu-ray i DVD już 27 listopada!

Informacja nadesłana
https://www.filmweb.pl/news/%22Kr%C3%B3l+Lew%22%3A+Premiera+Blu-ray+i+DVD+ju%C5%BC+27+listopada-135601
Historia "Króla Lwa" to jedna z najpiękniejszych opowieści w dziejach kina. Po dwudziestu pięciu latach od premiery kultowej animacji, Jon Favreau ponownie zabiera widzów na afrykańskie sawanny w nowej fabularnej wersji filmu. W polskich kinach obejrzało go ponad 2,5 mln widzów, dzięki czemu zyskał status najpopularniejszego filmu 2019 roku. Król Lew zadebiutuje na Blu-ray i DVD już 27 listopada.


"Król Lew" w reżyserii Jona Favreau zabiera widzów na afrykańskie sawanny, gdzie rodzi się nowy król - Simba, syn Mufasy. Jednak nie wszyscy mieszkańcy królestwa cieszą się z jego narodzin. Następcą Mufasy był bowiem dotąd jego brat – Skaza, który nie zamierza tak łatwo oddać władzy. Knując spisek i posuwając się do zdrady, doprowadza do tragedii, w wyniku której to jemu przypada w udziale tron. Simba zostaje wygnany, ale pozostając wierny naukom swojego ojca, Mufasy, bierze sobie do serca swoje królewskie przeznaczenie. Z pomocą przyjaciółki z dzieciństwa Nali i dwójki nowopoznanych przyjaciół, Timona i Pumby, zamierza odnaleźć należne dziedzictwo. Wcześniej musi jednak odszukać swoją drogę ku dorosłości.

Nowa wersja "Króla Lwa" jest dziełem Jona Favreau, nominowanego do nagrody Emmy aktora, reżysera i scenarzysty mającego na swoim koncie takie przeboje jak "Iron Man", "Szef" czy "Księga dżungli". Film jest zrealizowany z niezwykłym rozmachem, dzięki połączeniu technik filmu fabularnego z realistycznymi obrazami generowanymi komputerowo. Otoczenie postaci zostało zaprojektowane przy pomocy silnika gier. Najnowocześniejsze narzędzia tworzenia wirtualnej rzeczywistości pozwoliły reżyserowi poruszać się po wirtualnym planie filmowym w poszukiwaniu lokalizacji i przy ustawianiu kamery –zupełnie jakby stał na afrykańskiej sawannie obok Simby.

Głosów głównym bohaterom udzielili m.in. zdobywca Złotego Globu Donald Glover, trzykrotnie nominowana do Złotego Globu Beyonce Knowles-Carter, nominowany do Oscara Chiwetel Ejiofor, laureat 14 Nagród Emmy John Oliver, nominowany do Oscara James Earl Jones, nominowana do Oscara Alfre Woodard, laureat Nagrody Emmy Keegan-Michael Key, nominowany do Nagrody Emmy Seth Rogen, nominowany dwukrotnie do Nagrody Emmy Billy Eichner oraz dwukrotnie nominowana do Nagrody Emmy Amy Sedaris.

W polskiej wersji językowej postaci przemówiły głosami największych gwiazd małego i dużego ekranu: Wiktora Zborowskiego (Mufasa), Artura Żmijewskiego (Skaza), Danuty Stenki (Sarabi), Jerzego Stuhra (Rafiki), Macieja Stuhra (Timon), Michała Pieli (Pumba), Piotra Polka (Zazu), Eryka Lubosa (Ed), Adama Woronowicza (Banzai) i Marcina Januszkiewicza (Simba).
 
Uroczysta premiera filmu odbyła się 9 lipca 2019 roku w Hollywood. Niedługo później obraz trafił na ekrany światowych kin. W pierwszych dniach wyświetlania obraz wygenerował w światowym box office wynik w wysokości 446 milionów dolarów, co jest 9 najlepszym otwarciem filmu w historii kina. W sumie "Król Lew" zarobił w kinach 1,6 miliarda dolarów. W Polsce obejrzało go ponad 2,5 mln widzów, dzięki czemu zyskał status najpopularniejszego filmu 2019 roku.

DODATKI SPECJALNE W WYDANIU BLU-RAY:
- Opcja odtwarzania filmu w trybie KARAOKE
- Jak powstawał "Król Lew": Muzyka, Magia, Ponadczasowa opowieść
- Tworzenie scen
- Teledyski: "Spirit" w wykonaniu Beyonce, "Never Too Late" w wykonaniu Eltona Johna
- Wybór piosenek
- Ruch na rzecz ochrony lwów


DODATKI SPECJALNE W WYDANIU DVD:
- Ruch na rzecz ochrony lwów

Więcej informacji o premierach DVD i Blu-ray na profilu:
facebook.com/MojeFilmyDVD

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones