"Król Lew" jak "Gwiezdne Wojny"? Disney szykuje nowe ekranowe uniwersum

New York Times / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/%22Kr%C3%B3l+Lew%22+jak+%22Gwiezdne+Wojny%22+Disney+szykuje+nowe+ekranowe+uniwersum-151064
"Król Lew" jak "Gwiezdne Wojny"? Disney szykuje nowe ekranowe uniwersum
Szef produkcji filmowej w wytwórni Disneya, Sean Bailey, udzielił niedawno wywiadu dla "The New York Times". W trakcie rozmowy padła sugestia, że studio Myszki Miki planuje stworzyć nowe ekranowe uniwersum, którego kamieniem węgielnym będzie "Król Lew".

"Król Lew": epicka saga na miarę "Gwiezdnych Wojen"


Mowa oczywiście o widowisku Jona Favreau - zrealizowanym w konwencji fotorealistycznej animacji remake'u klasycznej disneyowskiej kreskówki z 1994 roku. Pomimo mało przychylnych recenzji film zarobił na całym świecie ponad półtora miliarda dolarów. W przyszłym roku na ekrany kin trafi jego sequel - "Mufasa: The Lion King" w reżyserii Barry'ego Jenkinsa.

Zdaniem Baileya "Król Lew" ma szansę stać się wielką, epicką sagą na miarę "Gwiezdnych Wojen". Świat tytułowego zwierzęcego monarchy wydaje się na tyle rozległy, że można w nim znaleźć mnóstwo nowych historii do opowiedzenia.


Przypomnijmy, że już oryginalny "Król Lew" doczekał się dwóch kontynuacji zrealizowanych na rynek kina domowego. Ponadto powstały dwa serialowe spin-offy filmu - "Timon i Pumba" (1995-1998) oraz "Lwia straż" (2016-2019).

"Król Lew: fabuła filmuTytułowym bohaterem "Króla Lwa" jest Simba - syn Mufasy, władcy sawanny. Za sprawą knowań złego stryja Skazy lwiątko musi opuścić rodzinne strony. Samotne i porzucone trafia pod opiekę surykatki Timona oraz guźca Pumby, Wiodąc wraz z nimi beztroskie, pełne przygód życie, zapomina o odpowiedzialności i królewskim dziedzictwie. Przeznaczenie nie daje o sobie jednak zapomnieć. Simba przekonuje się, że nadszedł czas powrotu i objęcia we władanie Lwiej Krainy. Młody lew musi znaleźć w sobie dość odwagi, by przeciwstawić się  Skazie, stoczyć z nim zaciekłą walkę i zająć należne mu miejsce w odwiecznym kręgu życia.

Zwiastun filmu "Król Lew"
Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones