"Król Lew 2" w drodze na ekran

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/%22Kr%C3%B3l+Lew+2%22+w+drodze+na+ekran.+Re%C5%BCyser+%22Moonlight%22+za+kamer%C4%85-139551
"Król Lew 2" w drodze na ekran
Wytwórnia Disneya ogłosiła, że ruszyły prace nad kontynuacją ubiegłorocznego megahitu "Król Lew". Za kamerą stanie tym razem laureat Oscara Barry Jenkins ("Moonlight").

Scenariusz kontynuacji napisał Jeff Nathanson, autor fabuły pierwszego "Króla Lwa". Sequel tak jak oryginał, który zarobił na całym świecie 1,74 mld dolarów, zostanie zrealizowany przy pomocy fotorealistycznej animacji.

Fabuła drugiej części trzymana jest na razie w tajemnicy. Wiadomo jednak, że twórcy - prócz kontynuowania wątku Simby - zamierzają także opowiedzieć o korzeniach króla Mufasy.

Pomagając swojej siostrze w latach 90. przy wychowaniu dwóch chłopców, dorastałem wraz z tymi postaciami - wyznał Jenkins - Możliwość współpracy z Disneyem nad rozszerzeniem tej wspaniałej opowieści o przyjaźni, miłości i dziedzictwie - przy jednoczesnym rozwijaniu swojej pracy opisującej życie i dusze mieszkańców afrykańskiej diaspory - to spełnienie marzeń.

"Król Lew" to remake kultowej animacji Disneya z 1994 roku. Tytułowy bohater,  Simba, jest prawowitym następcą tronu po swoim ojcu – Mufasie. Jednak nie wszyscy mieszkańcy królestwa zwierząt cieszą się z jego narodzin. Następcą Mufasy był bowiem dotąd jego brat – Skaza, który nie zamierza tak łatwo oddać władzy. Knując spisek i posuwając się do zdrady, doprowadza on do tragedii, w wyniku której to jemu przypada w udziale tron. Simba zostaje wygnany. Z pomocą dwójki nowych przyjaciół zamierza jednak odzyskać należne dziedzictwo. Wcześniej musi jednak odszukać swoją drogę ku dorosłości.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones